Ślub w plenerze – na co zwrócić uwagę?

Wiele młodych par marzy o pięknym i klimatycznym ślubie w plenerze, w otoczeniu najbliższych osób i naturalnych krajobrazów. Na szczęście, zorganizowanie takiego przyjęcia jest możliwe, co więcej z odpowiednio przygotowanym planem, wcale nie jest takie trudne! Wystarczy kawałek przestrzeni i chęci. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni, które oferują wynajem krzeseł, dekoracji ślubnych, w tym uroczych girland żarówkowych, a także stołów, namiotów, a nawet zastawy. Na co warto zwrócić uwagę, szykując się do tego ważnego dnia? Zobacz!

O czym należy pamiętać?

Zanim przejdzie się do planowania wystroju i aranżowania przestrzeni trzeba sprawdzić, jak wygląda przygotowywanie takiej uroczystości od strony prawnej. To ważne, żeby wiedzieć, jakie dokumenty będą potrzebne i które warunki muszą być spełnione, żeby ślub mógł się odbyć.

Najważniejszym elementem jest miejsce! Najlepiej, jeśli jest to wymarzona lokalizacja np. nadmorska plaża czy górski krajobraz, ale nawet najprostszy teren da się udekorować w taki sposób, że zarówno młoda para, jak i goście będą zachwyceni.

Przygotowując uroczystość, konieczne jest zorganizowanie sporej ilości wyposażenia, żeby zapewnić komfort. Dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia krzeseł i stołów, gdzie uda się wybrać takie elementy, które będą pasować do planowanej aranżacji. Wiele miejsc oferuje również duże namioty plenerowe, co ułatwi realizację, nawet w wypadku brzydkiej pogody.

Planując wydarzenie, zwróć też uwagę na dekoracje ślubne. Wynajem to wygodny sposób, żeby przygotować piękny plener, wykorzystując szereg ozdób. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko oszczędzić środki, ale też wybierać spośród wielu możliwości.

W wypożyczalniach są również talerze, sztućce, obrusy, sztuczne kwiaty, balony albo wstążki przy odpowiednim zaplanowaniu uda się zorganizować każdy niezbędny element!

Ozdobą, która zawsze sprawdzi się w plenerze, jest girlanda żarówkowa. Wynajem kilku egzemplarzy pozwoli udekorować większy teren, przy okazji rozjaśniając i wyznaczając konkretny obszar przyjęcia. Światełka dodatkowo nadają wyjątkowo romantycznego klimatu i dodają uroku zdjęciom.

Gdzie posadzić gości?

Na uroczystość zaślubin świetnie sprawdzi się ustawienie krzeseł w rzędach i skierowanie ich w centralny punkt, gdzie para młoda powie sobie „tak”. Goście wybiorą miejsca w zależności od własnych preferencji. Rodzice czy dziadkowie powinni znaleźć się w pierwszych rzędach.

Wesele w plenerze może być organizowane w różnych stylach. Często pojawia się klasyczny długi stół, przy którym zasiadają wszyscy goście. Coraz popularniejsze stają się okrągłe stoliki, nawiązujące do uroczych garden party. Bezpiecznie jest przygotować karteczki z imionami i zaplanować miejsce dla gości, żeby uniknąć nieporozumień i bałaganu.

Wymarzony ślub w plenerze? To możliwe!

Dzięki możliwości skorzystania z usług wypożyczalni oferujących całe niezbędne wyposażenie, zorganizowanie uroczystości w plenerze jest dużo prostsze, niż się wydaje. Wystarczy znaleźć kawałek wolnej przestrzeni i ozdobić ślubnymi dekoracjami. Żeby na pewno pamiętać o wszystkich ważnych aspektach uroczystości, warto skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego. Czas na zaplanowanie wymarzonego ślubu w plenerze!