Jakie wymagania mają koty orientalne?

Jakie wymagania mają koty orientalne?

Może się wydawać, że rasowe zwierzęta są szczególnie wymagające, przez co ich posiadanie wiąże się ze sporym wysiłkiem, licznymi działaniami oraz kosztami. Okazuje się jednak, że na przykład koty orientalne wcale nie są trudniejsze w hodowli czy wymagające większych nakładów finansowych niż zwykłe dachowce, co jest doskonałą wiadomością dla marzących o nich osobach. Czytaj dalej, by poznać najważniejsze potrzeby tych wyjątkowych zwierząt.

Jakiego pożywienia potrzebuje kot orientalny?

Mimo iż prezentują się niezwykle elegancko i zdecydowanie egzotycznie, wcale nie mają wrażliwego podniebienia, nie obawiaj się więc, że będziesz musiał sprowadzać specjalny pokarm dla swojego pupila. Zadbaj tylko, by podawać mu karmę wysokiej jakości, odżywczą i bogatą w witaminy i minerały, bez składników uczulających, raczej z dobrego sklepu zoologicznego, a nie najbliższego marketu.

W przypadku tych kotów, jak i wszystkich innych zwierząt, o czym jednak właściciele często zdają się zapominać, surowo wzbronione jest podawanie ludzkiego jedzenia. W tym przypadku odmowa będzie wymagała silnej woli, gdyż koty orientalne są bardzo towarzyskie, przymilne i kontaktowe, mogą dopominać się o przysmaki głośnym miauczeniem. Towarzyszą też ludziom w czasie różnych czynności, a więc także gotowania, co może sprzyjać wyłudzaniu smakołyków. Nie wolno jednak ulegać takim prośbom, dla dobra zwierzaka.

Ten kot kocha towarzystwo!

Przedstawiciele tej rasy należą do najbardziej towarzyskich kotów. To zatem doskonały wybór dla osób szukających towarzysza, który będzie chętnie bawił się z dzieckiem czy leżał na kolanach właściciela, słodko mrucząc. Koty te są zatem dobrą alternatywą dla kapryśnych, niedotykalskich mruczków, które cenią sobie niezależność i czują się lepiej pozostawione samym sobie.

Z tym jednak wiąże się także obowiązek zapewnienia towarzystwa. Tak naprawdę, o czym można przeczytać na portalu ePupil, najlepiej byłoby postawić na parkę kotów tej samej rasy, choć orient może też zaprzyjaźnić i chętnie bawić się z kotami innych ras, a nawet psami. O towarzystwie dla niego należy pomyśleć zwłaszcza kiedy właścicieli długi czas nie ma w domu.

Wymarzony przyjaciel dla wielu osób

Piękny, towarzyski i niewymagający —  taki jest kot orientalny, co czyni z niego idealnego członka wielu rodzin czy towarzysza osób żyjących samotnie. Warto dowiedzieć się na temat tej rasy jeszcze więcej i znaleźć przyjaciela na wiele lat.