Jakie towary można przewozić na wybranych naczepach w ramach transportu ciężarowego?

Jakie towary można przewozić na wybranych naczepach w ramach transportu ciężarowego?

Interesuje Cię współpraca z firmą przewozową, ale nie masz pewności, czy Twoje towary mogą być dostarczane drogą lądową? Transport ciężarowy realizowany jest nie tylko standardowymi samochodami z naczepami lecz także specjalistycznymi pojazdami, które mogą przewozić m.in. delikatne rzeczy czy produkty wymagające specjalnych warunków. Dowiedz się więcej na temat przewozów w kraju i za granicą!

Rodzaje nadwozi do samochodów ciężarowych

Ze względu na rodzaj przewożonego mienia dobiera się typ nadwozia do ciągnika siodłowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można idealnie dopasować naczepę do potrzeb dostarczanego towaru. To istotne, ponieważ niektóre ładunki wymagają specjalnych warunków w trakcie transportu ciężarowego. W związku z tym można wyróżnić takie rodzaje nadwozi jak np.:

  • plandeka – najczęściej spotykana, służy do przewozu np. materiałów budowlanych, sprzętu RTV i AGD, produktów spożywczych niewymagających specjalnych warunków w trakcie dostawy,
  • chłodnia – zapewnia optymalną temperaturę do przewozu m.in. mrożonek, lodów czy świeżych warzyw i owoców,
  • naczepa skrzyniowa – podobna do plandeki, ale ma usztywnioną konstrukcję i służy do dostarczania m.in. artykułów spożywczych,
  • naczepa niskopodwoziowa – służy do realizowania przewozów specjalistycznych, w tym ponadgabarytowych, czyli np. dostarczania maszyn budowlanych lub innych dużych towarów.

Dobierz naczepę do swoich potrzeb!

Jeśli chcesz zlecić transport ciężarowy towarów, po przeczytaniu powyższych informacji z łatwością możesz określić, jaka naczepa najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego mienia. Stawiając na doświadczonego przewoźnika, możesz zlecić przewóz ładunków nawet za granicę i mieć pewność, że towar dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie. Skontaktuj się z wybraną firmą transportową i dowiedz się, co może Ci zaproponować!