Jak ozdobić krzesła weselne?

Dekoracje ślubne to bardzo ważna część planowania uroczystości. Decydując się na wynajem krzeseł, warto od razu pomyśleć o ich ozdobieniu. Co będzie potrzebne? Jakie dodatki są najmodniejsze i sprawdzają się najlepiej? W tym artykule można znaleźć kilka praktycznych wskazówek. Zobacz!

Dekorowanie krzeseł dla gości

Po pierwsze, konieczne jest zainwestowanie w wygodne meble. Goście powinni siedzieć komfortowo i stabilnie. Dobra wypożyczalnia dba o stan techniczny oferowanych produktów i regularnie je sprawdza. Gdy baza mebli jest odpowiednia, nadchodzi pora na poszukiwanie dodatków i dekoracji. Można wykorzystać na przykład:

 • eleganckie pokrowce,
 • serduszka z wikliny,
 • ozdobne zawieszki i tabliczki,
 • kwiaty, liście i gałązki,
 • tasiemki, wstążki i kokardy.

Zaletą pokrowców jest ujednolicanie wyglądu sali weselnej. Choć wynajem siedzisk na wesele stwarza wiele możliwości, nie zawsze wygląd mebli odpowiada Parze Młodej i wizji wystroju stołów. W takiej sytuacji pokrowiec w kolorze obrusów jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli na ślubie są wyznaczone miejsca, każde krzesło może zostać opatrzone tabliczką z imieniem i nazwiskiem przypisanego do niego gościa. Dobrym pomysłem jest wstępne rozważenie budżetu na dekoracje. Przy sporej sumie na ten cel doskonałym wyborem są żywe kwiaty, które można umieścić na oparciach.

Dekorowanie krzeseł dla Pary Młodej

Miejsce, w którym siedzi Para Młoda, powinno zostać szczególnie wyróżnione. Każdy, kto wchodzi na salę weselną, musi dostrzec bohaterów uroczystości. Dekoracje krzeseł na wesele dla gości najlepiej planować jednolicie, a siedziska małżonków:

 • urozmaicić dodatkowymi dekoracjami,
 • oznaczyć wyjątkowym kolorem.

Kolorystykę zmienią chociażby gustowne wstążki i tasiemki. Dużą popularnością cieszy się wykorzystywanie roślinności. Zielone gałązki i kwiaty mogą ozdabiać cały tył mebli, przeplatając się od góry do dołu. Ciekawą opcją są zawieszki z napisami: Panna Młoda i Pan Młody. W razie potrzeby można spytać, czy wypożyczalnia krzeseł posiada jakieś propozycje dodatków. Jeśli sala weselna stwarza takie możliwości, przy miejscu zakochanych warto umieścić romantyczne lampki i klimatyczne oświetlenie. Często spotykane jest także stosowanie ścianek ozdobnych.

Poszukiwanie inspiracji na wesele

Jak poradzić sobie z planowaniem wystroju? Przydatne będzie:

 • obejrzenie przykładowych realizacji i portfolio firm, których specjalizacją jest wynajem krzeseł,
 • wybranie motywu przewodniego imprezy i ustalenie kolorystyki,
 • rozpisanie swoich oczekiwań i inspiracji,
 • porozmawianie z doradcami wypożyczalni i skorzystanie z ich porad.

Dzięki dobrze dobranym dekoracjom ślubnym uroczystość będzie robić wyjątkowe wrażenie. Zabawa wypadnie też dużo lepiej na zdjęciach. Właśnie dlatego warto przyłożyć się do aranżacji i dać sobie czas na wybór określonych rozwiązań. Na szczęście oferty są bardzo zróżnicowane, a wynajem krzeseł na wesele i dodatków dostępny jest w całkiem korzystnych cenach. Wystarczy wybierać sprawdzonych usługodawców.