Dobór separatora substancji ropopochodnych

Dobór separatora substancji ropopochodnych

Planujesz zakup urządzeń do oczyszczania wody lub ścieków? Przygotuj się do wyboru odpowiedniego separatora substancji ropopochodnych. Przestrzegaj prawa i postaw na sprawdzone rozwiązania od zaufanych producentów.

Oddzielanie substancji ropopochodnych

Na początku warto dowiedzieć się, jak działają separatory koalescencyjne. Wykorzystują zjawisko sedymentacji, flotacji i koalescencji. Łączą drobne cząsteczki oleju w większe cząstki i zatrzymują je na specjalnie zaprojektowanym w tym celu materiale. W ten sposób można skutecznie oczyścić wodę opadową i ścieki technologiczne. Separatory są stosowane między innymi w zakładach przemysłowych, warsztatach mechanicznych, centrach logistycznych i na lotniskach. Spotyka się je również na dużych parkingach i w garażach podziemnych, gdzie może dochodzić do wycieku benzyny i lekkich smarów. Aktualnie obowiązujące w Polsce przepisy nakazują oczyszczanie wody deszczowej, która zawiera więcej niż 15 mg/l substancji ropopochodnych. Na szczęście nowoczesne instalacje oczyszczające deszczówkę i ścieki są skuteczne oraz dostępne w korzystnej cenie.

Innowacyjne separatory lamelowe

Warto korzystać z ofert sprawdzonych producentów. Dobór separatora substancji ropopochodnych musi uwzględniać kilka czynników, między innymi ilość oczyszczanej wody lub ścieków. Przedsiębiorcy często zamawiają separatory lamelowe, które:

  • łatwo spersonalizować do swoich indywidualnych potrzeb,
  • są proste w użytkowaniu (wystarczy regularnie opróżniać komorę urządzenia oraz zwracać uwagę na pojawiające się alarmy),
  • zostały wykonane zgodnie z europejskimi normami,
  • wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia i doskonale nadają się do intensywnego użytkowania w przemyśle,
  • są szczelne i mrozoodporne.

W przypadku montażu separatora pod posadzką można zdecydować się na właz szczelny do wypełnienia BKP. Producenci oferują też dodatkowe wyposażenie, na przykład instalację do opróżniania, zestawy pompowe i alarmy przepełnienia oraz poziomu zanieczyszczeń.

Systemy oczyszczania wody i ścieków

Wybierz wysokiej jakości separator lamelowy, który jest prosty w obsłudze i odporny na uszkodzenia. Regularnie oczyszczaj wodę i ścieki technologiczne. Bądź odpowiedzialny i nie pozwól, by substancje ropopochodne zanieczyszczały otaczające Cię środowisko. Zwracaj uwagę na przepisy dotyczące używania separatorów.