Do czego służy AutoCAD Viewer?

Do czego służy AutoCAD Viewer?

Oprogramowanie do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) to przydatne narzędzie, z którego codziennie korzystają specjaliści z różnych dziedzin. Przeglądanie stworzonych przez nich projektów wymaga specjalnego programu, który obsługuje pliki DWG. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, do czego służy AutoCAD Viewer!

Przeglądarki AutoCAD Viewer

W dzisiejszych czasach inżynierowie, graficy i architekci mają do dyspozycji oprogramowania komputerowe, które z powodzeniem zastąpiły im tradycyjny stół kreślarski. AutoCAD sprawdza się przy tworzeniu różnego rodzaju grafik wektorowych, zarówno dwu-, jak i trzywymiarowych. Gotowe prace zapisywane są w formacie DWG i można je otworzyć wyłącznie w dedykowanych aplikacjach AutoCAD Viewer. Powszechnie korzystają z nich firmy i osoby prywatne, które zlecają wykonywanie projektów wymienionym wyżej specjalistom. 

Do czego służy AutoCAD Viewer?

Jeśli nie potrzebujesz dokonywać edycji w obrębie pliku, ale chcesz zapoznać się dokładnie z jego zawartością, powinieneś zaopatrzyć się w przeglądarkę typu AutoCAD Viewer.  Masz do wyboru różnego rodzaju programy bezpłatne tego typu, dzięki którym zapoznasz się ze szczegółami projektu technicznego domu czy szkicu konstrukcji maszyny. Zaopatrzone są w szereg praktycznych funkcji, takich jak np. 

  • porównywarka plików DWG,
  • opcja wydruku zawartości,
  • włączanie/wyłączanie i blokowanie warstw,
  • narzędzia przeznaczone do pomiarów. 

AutoCAD Viewer – pobierz bezpłatnie!

Chociaż takie przeglądarki są zazwyczaj darmowe, przed wybraniem konkretnej warto poświęcić czas na porównanie dostępnych opcji. Postaw na AutoCAD Viewer, który oferuje Ci najwięcej darmowych funkcji i obsługiwany jest przez Twój system operacyjny. Projektem takich rozwiązań informatycznych zajmuje się wielu deweloperów, więc na pewno znajdziesz opcję dla siebie.