Czym zajmuje się polska firma Millano Group?

Czym zajmuje się polska firma Millano Group?

Krajowy producent czekolady działa w branży od kilkudziesięciu lat, stale podnosząc standardy jakości stosowane podczas produkcji wyrobów dla konsumentów. Wielkopolska firma Millano Group w swojej działalności stawia przede wszystkim na ochronę środowiska naturalnego oraz poszanowanie praw człowieka. Czy wiesz, jakie wyroby znajdują się w ofercie marki? Sprawdź już teraz!

Krótka historia firmy Millano Group

Grupa zaczęła działać w 1982 roku w niewielkiej wsi Przeźmierowo. Na początku firma skupiała się głównie na produkcji czekolady oraz wyrobów nadziewanych. Z czasem Millano Group postawiła na rozwój, podejmując współpracę z krajowymi partnerami handlowymi z zakresu produkcji pod ich markami własnymi. W 2011 roku producent otworzył oddział zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych. Dziś firma dysponuje 3 nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi i sporym zapleczem magazynowym.

Jakie produkty są dostępne w ofercie polskiego producenta?

Wielkopolską grupę tworzy kilka odrębnych marek, których wyroby są skierowane do różnych grup docelowych. Wśród najpopularniejszych można wymienić takie jak:

  • Pomorzanka (oferuje galaretki w kwaśnej posypce, pianki w czekoladzie, czekolada Makarena, żelki w cukrowej posypce, praliny, cukierki w gorzkiej czekoladzie),
  • Hibbi (specjalizuje się w produkcji pralinek mlecznych, mlekoladków jogurtowo-truskawkowych),
  • Baron (znana z dystrybucji takich smakołyków jak wafelki z nadzieniem, batony proteinowe, czekolady mleczne i gorzkie, bombonierki).

Ponadto firma zajmuje się produkcją i dystrybucją półproduktów cukierniczych, m.in. kremów i polew czekoladowych.  

Gdzie można kupić wyroby Millano Group?

Firma ma wielu krajowych partnerów handlowych, dzięki czemu oferowane produkty i półprodukty dostępne są w większości polskich sklepów spożywczych. Ponadto marka współpracuje z zagranicznymi dystrybutorami pochodzącymi z ponad 50 krajów, w tym m.in. Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chin, Australii, Wielkiej Brytanii, Meksyku czy Belgii.