Co wybrać? Wannę z obudową czy bez niej?

Co wybrać? Wannę z obudową czy bez niej?

Podczas zakupu elementów wyposażenia łazienki, będziesz musiał niejednokrotnie dokonać trudnych wyborów. Jeden z nich dotyczy tego, czy lepsze są wanny z obudową, czy z frontem zabudowanym glazurą. Wahasz się stale między oboma rozwiązaniami i chcesz poznać argumenty przemawiające za nimi? Przeczytaj ten artykuł!

Zalety wanien z obudową

Wpierw dowiedz się więcej o tym, jakie plusy mają wanny z obudową . Wśród nich wylicza się m.in. niższy koszt wykończenia, łatwiejszy montaż i lepszy dostęp do instalacji.

Niższy koszt wykończenia

Wybierając taki wariant, przede wszystkim stawiasz na tańsze rozwiązanie. Odpadają Ci wszelkie koszty związane z zakupem materiałów budowlanych – od glazury po wszelkie spoiwa. Stawiasz bowiem na cały gotowy produkt.

Łatwiejszy montaż

Model z zabudową jest też łatwiejszy w instalacji. Po tym, jak już umieścisz wannę w wybranym miejscu, wystarczy, że założysz jej front… I to tyle!

Lepszy dostęp do instalacji

Jeśli pojawi się jakiś przeciek lub zapcha się syfon – wystarczy, że ściągniesz obudowę, by dostać się do instalacji hydrauliczno-kanalizacyjnej. Nie musisz iść przy tym na żadne kompromisy związane z estetyką, jak to bywa w przypadku glazury.

Zalety zabudowy z glazury

Znasz już atuty produktów z gotową zabudową. A jakie zalety mają wanny, które pokrywa się glazurą? Sprawdź to!

Lepsze dopasowanie do wnętrza

Front wykonany z płytek dużo lepiej koreluje z resztą wnętrza. Możesz bowiem wykorzystać te same kafelki, jakie znajdują się na pozostałych powierzchniach w łazience.

Możliwość dostosowania funkcjonalności do swoich potrzeb

Wykańczając ten element wyposażenia glazurą, masz szansę samodzielnie stworzyć funkcjonalne rozwiązania, ułatwiające np. kąpiel lub dostęp do instalacji. Ściągana płytka przy syfonie? Półeczki na kosmetyki lub inne środki? To tylko kilka pomysłów.

Wanna z obudową czy zabudowana glazurą?

Znając atuty obu rozwiązań, pozostaje podjąć decyzję, co będzie dla Ciebie lepsze. Zwróć uwagę m.in. na estetykę obu wariantów oraz ich funkcjonalność. Bez wątpienia duże znaczenie dla ostatecznego wyboru będzie miał również budżet. Jeśli jednak zdecydujesz się na model z obudową – wybierz najlepiej produkt ze specjalistycznego sklepu z armaturą.