Tapety ścienne 3D — najciekawsze wzory

Tapety ścienne 3D — najciekawsze wzory

Chcesz w nietypowy sposób udekorować swoje pomieszczenie, np. salon? Postaw na tapety, ale nie te, których wiele! Takie dekoracje ścienne są obecnie bardzo popularne, ale nie oznacza to, że, stosując je, nie można zapewnić sobie oryginalności. Jeśli interesuje Cię taki efekt, postaw nie na typowy widok, np. gór, ale tapetę przestrzenną. Poznaj dostępne propozycje!

Tapety ścienne 3D z bryłami geometrycznymi —  wyjątkowa dekoracja

Fototapety i tapety są dziś ogromnie popularne, na co wpływa między innymi fakt, że można je kłaść samodzielnie. Ich popularność jest jednak problemem dla osób ceniących sobie oryginalność, gdyż trudno jest znaleźć wyjątkowy wzór —  stawiając na przykład na kwiaty czy klasyczny widok, choćby górskich szczytów, można dokładnie taki sam znaleźć u znajomych. Pragnąc tego uniknąć i jednocześnie cieszyć się piękną dekoracją, warto sprawdzić tapety ścienne 3D z wzorami brył geometrycznych. To rozwiązanie znacznie mniej typowe niż klasyczne kwiaty, zwierzęta czy krajobrazy i z tego względu idealne dla osób o niesztampowym guście. Poza tym propozycji tego rodzaju jest tak wiele, że da się je dobrać do wszelkich pomieszczeń i stylów.

Doskonałe właściwości

Tapety z motywami przestrzennymi występują w olbrzymim wyborze motywów oraz kolorów. Zawsze są ciekawe, przyciągają wzrok, a powtarzalność wzorów może odprężać umysł. Tego rodzaju dekoracje są też na tyle uniwersalne, że mogą znajdować się w różnych pomieszczeniach, podczas gdy wyżej wymienione najczęściej stosuje się w salonach i sypialniach. Poza tym, umiejętnie dobrane, mogą optycznie modelować przestrzeń —  zwykle pożądane jest uzyskanie wrażenia większej przestronności. Efekt taki da się uzyskać bez trudu.

Wybierz wzór dla siebie!

Jakie wzory można znaleźć? To na przykład minimalistyczne niebieskie kostki, wektory, kolorowe, nakładające się na siebie koła czy kwadraty i cienie. Niektóre z nich zachwycają feerią barw, a inne wprowadzają spokój dzięki np. stonowanej, czarno-białej kolorystyce.