Prawidłowy dobór separatora substancji ropopochodnych

Prawidłowy dobór separatora substancji ropopochodnych

Jak skutecznie oczyszczać wodę opadową i ścieki technologiczne? Wybierz odpowiedni separator substancji ropopochodnych. Sprawdź, gdzie zamontować to urządzenie i co mówią na ten temat aktualnie obowiązujące w Polsce przepisy.

Oczyszczanie z substancji ropopochodnych

Ropa naftowa jest toksyczna. Jej niekontrolowany wyciek może przynieść duże szkody dla ludzi i środowiska, w jakim zamieszkują. Właśnie dlatego panujące w Polsce i Europie przepisy nakazują oczyszczanie wody opadowej i ścieków technologicznych. Dobór separatora substancji ropopochodnych zależy od miejsca, w którym ma zostać zamontowany. Tego rodzaju produkty instaluje się między innymi w zakładach przemysłowych, centrach logistycznych, warsztatach samochodowych, na dużych parkingach i lotniskach. Prawo wskazuje, że deszczówka musi być oczyszczana z substancji ropopochodnych jeśli ich stężenie wynosi ponad 15 mg/l. Warto wykonać badanie laboratoryjne, by określić stan magazynowanej wody deszczowej.

Producenci separatorów chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat aktualnych przepisów i pomagają klientom dobrać odpowiednie rozwiązania. Ich celem jest nie tylko spełnianie wymogów prawnych, ale także ochrona środowiska i dostarczanie rozwiązań do oczyszczania wody w możliwie jak najniższej cenie.

Betonowe separatory koalescencyjne

Sprawdzoną opcją jest na przykład betonowy separator koalescencyjny, który wyposażono w filtr lamelowy i automatyczne zamknięcie zapobiegające przelaniu się substancji ropopochodnych. Korpus zbiornika wykonany jest z wysokiej jakości żelbetu. Beton jest szczelny, mrozoodporny i siarczanoodporny. W podstawowym wyposażeniu znajdują się włazy żeliwne i najazdowa pokrywa.

Producent może spersonalizować separator zgodnie z indywidualnymi potrzebami inwestora. Dopasowuje między innymi jego wymiary oraz rodzaj materiału, z jakiego zostanie wyprodukowany (dostępne są też modele ze stali nierdzewnej i malowanej proszkowo). Dodatkowo można zamówić alarm przepełnienia i poziomu zanieczyszczeń, zestawy pompowe, właz do wypełnienia BKP oraz instalację do opróżniania.

Separatory lamelowe na zamówienie

Nie dopuść do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się substancji ropopochodnych. Używaj specjalistycznych separatorów i oczyszczaj wodę opadową oraz ścieki technologiczne. Dostosuj elementy oczyszczalni do swoich potrzeb.