Pozycjonowanie stron internetowych – co to jest?

Marketing internetowy występuje w różnych formach. Jedną z popularniejszych opcji jest pozycjonowanie stron, które pozwala uzyskać wymierne i długofalowe efekty. W zakres usługi SEO wchodzi szereg zadań, które dostosowane są indywidualnie do każdego zlecenia. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, czym jest pozycjonowanie!

Co to jest pozycjonowanie stron?

SEO (Search Engine Optimization) to optymalizacja serwisu www w celu poprawy jego pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. Zakres oraz cennik pozycjonowania są ustalane dla każdego klienta osobno, przeważnie na podstawie audytu strony przeprowadzonego na początku współpracy. Realizacją zadania zajmują się m.in. pozycjonerzy, którzy ustalają listę wymaganych zmian w obrębie witryny oraz jej kodzie, a także copywriterzy, tworzący treści na bazie ustalonych słów kluczowych.

Na pozycjonowanie stron składają się takie czynności, jak m.in.:

  • optymalizacja serwisu zgodnie z zasadami SEO,
  • linkowanie (tworzenie odnośników zewnętrznych i wewnętrznych),
  • copywriting (tworzenie merytorycznych, poprawnych językowo i atrakcyjnych treści na stronę),
  • budowa przejrzystej struktury serwisu (z podstronami i powiązaniami między nimi).

Profesjonalny marketing SEO może znacznie podnieść widoczność strony w wynikach Google (lub innych wyszukiwarek), co przekłada się na zwiększony ruch na stronie i pośrednio na poprawę wyników sprzedaży.

Co wpływa na cennik pozycjonowania?

Ostateczny cennik pozycjonowania strony www uzależniony jest od takich czynników, jak:

  • forma płatności – abonament lub rozliczenie za wyniki,

  • zakres realizowanych zadań,

  • rozmiar serwisu (liczba podstron, produktów w ofercie),
  • konkurencyjność w branży.

Pozycjonowanie stron w agencji SEO

Z pomocą marketingu SEO można nie tylko zwiększyć zyski, ale też zbudować zaufanie wśród klientów i zapewnić sobie ich lojalność. Pozycjonowanie serwisu online warto zlecić agencji SEO. Taka firma zatrudnia sztab specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują nad projektem dla zleceniodawcy.