Jakie obrączki wybrać na ślub?

Każda para młoda zastanawia się, jakie obrączki wybrać na ślub. Postawić na klasyczne, ponadczasowe modele czy na nowoczesne, zdobione warianty, np. z kamieniem szlachetnym? Dlaczego warto zdecydować się na złoto? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się w artykule. Warto go przeczytać już teraz, by ułatwić sobie wybór ślubnej biżuterii.

Klasyczne złote obrączki

Symbol miłości i wierności, który narzeczeni wkładają w momencie zaślubin, będą nosić przez całe życie. Dlatego tak ogromną wagę przywiązują do jego wyglądu. Najwięcej par decyduje się na ponadczasowe, klasyczne, złote obrączki. Cena zależy m.in. od próby kruszcu, szerokości czy dodatkowych zdobień.

Wspomniana biżuteria pasuje do każdej stylizacji ‒ jest to bardzo istotne, bo nosi się ją codziennie i na specjalne okazje. Świetnie wygląda zarówno sama, jak i w towarzystwie innych ozdób, np. pierścionka zaręczynowego czy bransoletki. Złoto ma także wiele zalet, o których warto pamiętać, robiąc zakupy. Do najważniejszych należą:

  • odporność na czynniki środowiskowe, np. utlenianie,
  • właściwości hipoalergiczne,
  • trwałość  odpowiednia pielęgnacja sprawia, że wyroby przez wiele lat wyglądają jak nowe,
  • miękkość i podatność na modelowanie – co powoduje, że można wykonać wiele ciekawych form, kształtów czy zdobień,
  • elegancka, ciepła barwa,
  • szeroki wybór odcieni, poza najczęściej kupowanym  żółtym złotem, można zdecydować się na białe lub różowe, dopasowane do swoich upodobań czy karnacji.

Nowoczesna biżuteria ślubna

Pary, które uwielbiają nowoczesne rozwiązania, w tym wyróżniającą się biżuterię, wybierają obrączki ślubne złote, np. ze zdobieniami z kamieni szlachetnych. Trzeba liczyć się z tym, że ich cena będzie wyższa niż w przypadku ponadczasowych, minimalistycznych modeli. Jak wspomniano wyżej, można także postawić na modne białe złoto lub cieszące się coraz większą popularnością ‒ różowe.

Młodzi pragnący nieco zaszaleć, decydują się na modele dwukolorowe. Warto także pamiętać o tym, że wariant damski i męski może się nieco różnić, np. ten dla żony może zostać ozdobiony kamieniami szlachetnymi lub dla męża ‒ być nieco szerszy.

Kupuj złotą biżuterię w sprawdzonych miejscach

Bez względu na decyzję dotyczącą koloru złota, grubości i zdobień warto kupić wyrób u sprawdzonego producenta. Złote obrączki ślubne wykonane przez mistrzów jubilerstwa, z dbałością o każdy, najdrobniejszy szczegół przez lata będą pięknie wyglądać na palcach małżonków. Powinny także zostać zapakowane w eleganckie pudełeczko, które można w przyszłości przeznaczyć na przechowywanie innych, niewielkich wyrobów jubilerskich.