Jak wybrać loftowy stół kuchenny?

Jak wybrać loftowy stół kuchenny?

Podczas projektowania wnętrz właściciele zwykle korzystają z pomocy architektów lub poszukują inspiracji w internecie. Dobierając styl pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę własne upodobania i potrzeby wszystkich domowników. Nie od dziś uważa się, że sercem każdego domu jest kuchnia, dlatego podczas jej urządzania należy poświęcić nieco więcej czasu, aby całość była spójna, a efekt w pełni zadowalający. Sprawdź, jak dobrać stół i krzesła do loftowej kuchni.

Czym charakteryzują się meble w stylu loftowym?

Styl industrialny stał się popularny kilkadziesiąt lat temu w Nowym Jorku. Obecnie coraz więcej osób decyduje się właśnie na loftowy klimat podczas wykańczania mieszkania czy domu. Warto jednak pamiętać o pewnych charakterystycznych cechach tego stylu, takich jak m.in. otwarte przestrzenie, minimalizm i surowe wykończenie. Meble i dodatki powinny być wykonane z naturalnych materiałów, m.in. drewna, metalu, szkła oraz betonu. Chcąc ocieplić wnętrze, zawsze można postawić na kilka kolorowych dekoracji (spójnych z resztą).

Stół do kuchni loftowej — który model i kształt wybrać?

Na rynku dostępne są meble w stylu loft, które zostały wykonane głównie przy użyciu litego drewna (odpowiednio zabezpieczonego) i elementów metalowych. Nogi stołu kuchennego mogą być proste lub designersko zakrzywione, dodając nieco lekkości całej konstrukcji. Jeśli chodzi o sam kształt blatu (prostokątny, kwadratowy lub okrągły), a także rozmiar, decydującym czynnikiem wyboru będzie wolna przestrzeń, w której ma stanąć loftowy stół kuchenny. Najważniejsze, aby skorzystać z oferty znanego producenta, wykorzystującego wysokiej jakości materiały i dbającego o detale tworzonych mebli.

Jakie krzesła do stołu loftowego?

Najczęściej klienci decydują się na osobny zakup stołu oraz krzeseł, dzięki czemu mogą połączyć różne style lub nieco zaszaleć z kolorami i materiałami. Warto jednak trzymać się minimalizmu podczas wyboru mebli loftowych. Krzesła powinny posiadać elementy drewniane lub metalowe, chociaż można też postawić na tapicerowane siedziska (bez zdobień).