Jak dobrać wannę z obudową do swojej łazienki?

Jak dobrać wannę z obudową do swojej łazienki?

Czeka Cię remont łazienki? A może wykańczasz to pomieszczenie w nowym mieszkaniu? Jeśli jesteś zwolennikiem komfortowych kąpieli, z pewnością zdecydowałeś się na wannę. Co powiesz na model z obudową? Rozwiązanie to ma wiele zalet! A jak dobrać właściwy produkt? O tym dowiesz się z tego artykułu. Przeczytaj go już teraz.

Dlaczego warto wybrać wannę z obudową?

Wymienia się szereg powodów, dlaczego wanny z obudową są lepszym rozwiązaniem niż np. te zabudowane glazurą. Przede wszystkim – niższy koszt wykonania. Oszczędzasz na materiałach, a dodatkowo – na robociźnie. Gotowa osłona najczęściej jest zapinana np. na zatrzaski. Dodatkowo – w miarę potrzeby, możesz ją usunąć, by np. dostać się do rur.

Dodatkowo w sprzedaży znajdują się modele znakomicie pasujące do różnych wnętrz. Niezależnie, czy jesteś zwolennikiem nowoczesnych łazienek, czy urządzasz to pomieszczenie w klasycznym duchu – na pewno odnajdziesz odpowiedni produkt dla siebie.

Na co zwracać uwagę, wybierając wannę z obudową?

Jeśli decydujesz się na wybór wanny z obudową, to z pewnością znasz zalety takiego elementu wykończenia. Ale czy wiesz, jak go właściwie dobrać? Jeśli nie – poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Przede wszystkim zwróć uwagę na jego rozmiar i kształt. Do węższych łazienek niekiedy najlepiej pasują np. produkty asymetryczne narożne. Ewentualnie, jeśli pomieszczenie jest dłuższe – pomyśl o krótszym modelu, ustawiając go w poprzek. Duże znaczenie ma też styl i kolor obudowy. Powinien być on spójny z wystrojem wnętrza. W sprzedaży znajduje się wiele wzorów osłon, więc łatwo dobierzesz odpowiednią do swoich potrzeb.

Warto zastanowić się nad materiałem wykonania wanny. Najtańsze i najlżejsze są akrylowe. Łatwo do tego absorbują ciepło. Żeliwne i stalowe z kolei są bardziej wytrzymałe, przy czym pierwsza jest cięższa, a druga – szybciej wytraca temperaturę.

Gdzie kupić wannę z obudową?

Decydując się na taki produkt, najlepiej sprawdź ofertę profesjonalnych sklepów lub producentów armatury łazienkowej. W nich można znaleźć elementy wyposażenia najwyższej jakości, a dodatkowo – w razie jakichkolwiek wątpliwości, sprzedawcy zawsze chętnie odpowiedzą na pytania związane z ich propozycjami.