Czym charakteryzuje się loftowy stół kuchenny?

Czym charakteryzuje się loftowy stół kuchenny?

Na etapie aranżowania poszczególnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu właściciel musi zadecydować o stylu projektowanych wnętrz. Ważne, aby ta kwestia była ustalona jak najwcześniej, dzięki czemu całość będzie spójna i klimatyczna. Od lat niezmiennie klienci biur architektonicznych decydują się na urządzenie kuchni, łazienki, salonu czy sypialni w stylu loftowym, zwanym również industrialnym. Czy wiesz, jakie są charakterystyczne elementy tego rodzaju wystroju wnętrz? Sprawdź!

Styl loftowy, czyli jaki?

Nieruchomości urządzane w opisywanym stylu cechują otwarte, duże przestrzenie, a także zachowanie surowego klimatu. Często na ścianach i sufitach widoczne są instalacje, rury oraz cegły i beton. Z kolei na podłogę zwykle wybierane są takie materiały wykończeniowe jak kamień lub naturalne deski. Jeśli chodzi o meble, to są to głównie elementy wykonane z litego drewna i metalu. Wnętrza można jednak nieco ocieplić poprzez dobór odpowiednich dodatków. Należy jednak pamiętać o wyborze dekoracji w chłodnych kolorach. 

Jaki stół do kuchni w stylu loftowym?

Podczas projektowania kuchni i doboru poszczególnych mebli ogromne znaczenie ma metraż pomieszczenia. W klasycznych polskich mieszkaniach po ustawieniu zabudowy i sprzętów AGD nie pozostaje zbyt wiele miejsca na stół oraz krzesła. Jednak mimo ograniczonych  możliwości nadal można zdecydować się na loftowy stół kuchenny . Wystarczy jedynie postawić na nieco mniejszy rozmiar lub kształt (pasujący do wolnej przestrzeni). Na rynku dostępne są modele prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe. Wśród typowych cech industrialnego stołu można wymienić m.in. prostą i masywną formę, surowe wykończenie blatu oraz wykorzystanie elementów metalowych. 

Gdzie znaleźć stół loftowy do jadalni lub kuchni?

Podczas szukania odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz w stylu loftowym najlepiej wybrać markę, która stawia na jakość i detale (zapomnij więc o masowej produkcji!). Warto przeczytać opinie dotyczące wytrzymałości i designu produkowanych mebli. Co ciekawe, niektóre firmy umożliwiają wykonanie stołu zgodnie z indywidualnym projektem przedstawionym przez klienta.