Miasto Miejsca Sport

Zapraszam na rekordowy maraton Wrocław 2015

medale
Jacek Sutryk

Maraton nierozerwalnie jest związany z miastami. Te najbardziej znane odbywają się w największych metropoliach, tych najmocniej „działających na wyobraźnię”. Któż nie chciałby bowiem przebiec maratonu w Paryżu czy Nowym Jorku? We Wrocławiu również nie mamy się czego wstydzić. Organizowany od 33 lat na wrocławskich ulicach ma rzesze fanów i rokrocznie przyciąga na start tysiące uczestników. We Wrocławiu od wielu lat zapraszamy zawodników, mieszkańców i gości z całego świata, by wspólnie biegnąc ulicami miasta, tworzyli piękne sportowe widowisko. Nie ma bowiem drugiego takiego sportu, rywalizacji, w której jednocześnie z tyloma innymi zawodnikami można się ścigać, ale przede wszystkim świetnie się bawić. To dają nam współczesne maratony. Również wrocławski.

We Wrocławiu po rewelacyjnym przyjęciu biegaczy w czasie magicznego półmaratonu (odbywał się wspólnie z projektem „Mosty” Europejskiej Stolicy Kultury) już w niedzielę na starcie „właściwego” 33. PKO Wrocław Maratonu zamelduje się 6 tys. zawodników z 32 krajów świata, aby biec po jednej z najbardziej malowniczych tras w Europie. Na trasie uczestnicy miną bowiem Operę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Halę Targową, Ostrów Tumski czy Stadion Wrocław.
Cieszy tak ogromne, rekordowe zainteresowanie tegorocznym biegiem. Dotychczasowe osiągnięcie to 3940 osób. Dzięki temu udało nam się osiągnąć największy w Polsce przyrost procentowy liczby uczestników w stosunku do lat ubiegłych.
Potrafimy połączyć klimat miasta ze sportowym duchem biegów.
Cieszy nas to, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców i gości dołącza do nas, wybiera i tworzy ten fantastyczny klimat prawdziwie sportowego święta.

Dodatkowo, przygotowaliśmy wyjątkowy, złożony z dwóch części medal. Pierwszą część tej „składanki” – krasnala maratończyka otrzymali zawodnicy, którzy ukończyli Nocny Półmaraton. Druga część czeka na wszystkich uczestników Wrocław Maratonu, którzy zdołają go ukończyć. Oba medale wyglądają pojedynczo niezwykle, jednak wszyscy, którzy ukończą oba biegi, będą mogli pochwalić się nietypowym dwuczęściowym trofeum.

Zapraszamy wszystkich na niedzielę, na godz. 9.00, o której ta wspaniała impreza biegowa wystartuje.

Zapraszam na rekordowy maraton Wrocław 2015
2.92 na podstawie 77 głosów

O Autorze

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk – socjolog, społecznik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorant Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Od zawsze zaangażowany społecznie: przewodniczył Radzie Pomocy Społecznej, dyrektor Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie – NGO zrzeszająca ponad 800 organizacji socjalnych z całej Polski, wiceszef Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej, działał w Zarządzie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, współorganizator krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu polityki społecznej. Na co dzień współpracuje z organizacjami socjalnymi z całej Polski.

Przez 4 lata Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Doświadczenie i zdobytą wiedzę wykorzystuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie od 2011 r. pełni funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi, zdrowie, pomoc społeczną, partycypację społeczną, sport i rekreację, kulturę. Od urodzenia wrocławianin, czas wolny spędza aktywnie, gra w tenisa, biega, jeździ rowerem. Kibic wrocławskiej drużyny żużlowej, wrocławskich siatkarek i koszykarek.