Miasto Rozwój

Ekologiczne ciepło dla Nowych Żernik

zerniki

Dzięki rozwojowi naszego miasta wrocławianie mają coraz łatwiejszy dostęp do ekologicznego ciepła. Piszę tutaj i o kamienicach w centrum, i o powstających właśnie osiedlach.

Nie może być wzorcowego osiedla, jakim mają być Nowe Żerniki, bez ekologicznego ogrzewania. 10 lipca br. Fortum zaczęło budowę nowej sieci ciepłowniczej, z której w przyszłości będzie korzystać 10 tys. osób. Podłączenie do niej budynków oznacza, że na Nowych Żernikach nie będzie emisji dwutlenku węgla.

Rozbudowa wiąże się z wykonaniem przewiertów pod AOW i rzeką Ślęzą. Nowy odcinek sieci będzie umieszczony całkowicie pod ziemią, co, po pierwsze, nie wpłynie na lokalny krajobraz, a po drugie, mieszkańcy nie odczują utrudnień związanych z inwestycją. Rury, z których zbudowana będzie sieć, są wyposażone w system automatycznego wykrywania wilgoci. W razie więc nawet niewielkich nieszczelności będzie można natychmiast zainterweniować. Wszystko zostanie wykonane innowacyjną technologią przecisku, którą Fortum zastosowało już we Wrocławiu podczas podłączenia Kępy Mieszczańskiej do sieci.

Prace budowlane zakończą się w październiku 2015 r.

Ekologiczne ciepło dla Nowych Żernik
3.95 na podstawie 19 głosów

O Autorze

Wojciech Adamski

Wojciech Adamski

Wojciech Adamski - 57 lat, żona Jolanta, dwie córki – Ania 23 lata, Ala 20.
Z wrocławskim samorządem związany od 1990 roku, od października 2005 Wiceprezydent Wrocławia.
Hobby – dobra książka, pływanie, narty.