Miasto Polityka

Lokalny PiS przeciw Gowinowi

Blogi Wrocław

Radni PiS protestują przeciwko deklaracji prezydentów największych polskich miast o współdziałaniu w dziedzinie migracji, podpisanej także przez prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Co więcej, chcą referendum w sprawie przyjmowania imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, będących w rzeczywistości imigrantami zarobkowymi.

Tymczasem Deklaracja prezydentów w żadnym zdaniu nie odnosi się, do wymienionych imigrantów nawet słowem!

Rozumiem, że działacze PiS protestując przeciwko Deklaracji, za naganne uważają stwierdzenia: „Deklarujemy otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej na zarządzaniu bezpiecznymi migracjami”.

Myślę, że działacze lokalnego PiS zamiast uprawiać politykę na tragedii i cierpieniu niewinnych ludzi, powinni posłuchać wicepremiera rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wypowiedź Jarosława Gowina w duchu swoim wspiera deklarację prezydentów, bo nie da się inaczej  rozumieć jego słów: „Dla mnie już nie tylko jako dla polityka, ale także dla człowieka, jest to coraz większy problem moralny. I być może zbliża się ten moment, kiedy powinniśmy rozpatrzyć możliwość pomocy tym prawdziwym ofiarom wojny. Nie tylko tam, gdzie ta pomoc jest najskuteczniejsza, czyli na miejscu”, „dla części chrześcijan syryjskich czy prześladowanych przez muzułmanów jazydów mogłoby się znaleźć w Polsce miejsce”.

W żadnym miejscu Deklaracji nie ma mowy o czymkolwiek, co zarzucają działacze PiS prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi. Dlatego apelowałbym do nich, by najpierw przeczytali deklarację, a dopiero potem protestowali przeciw jej zapisom. Inaczej okazuje się, że potępiają coś, co nie zaistniało w przestrzeni publicznej i jednocześnie krytykują mądre i zacne słowa swojego wicepremiera.

Lokalny PiS przeciw Gowinowi
4.29 na podstawie 7 głosów

O Autorze

Marcin Garcarz

Marcin Garcarz

Na co dzień zarządza departamentem prezydenta. Politolog, specjalista od kształtowania wizerunku, PR, MR i marketingu. Uwielbia freefly, snookera i sernik. Miłośnik Doktora Proktora Jo Nesbo.