ostroww

Piszą na Blogi Wrocław

Rafał Dutkiewicz
Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz od 2002 prezydent Wrocławia.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyki Stosowanej). W 1986 roku uzyskał tytuł doktora z zakresu logiki formalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W okresie stanu wojennego działał w podziemnych strukturach „Solidarności” we Wrocławiu. W latach 90. założył polski oddział Signium International, międzynarodowej firmy zajmującej się wyszukiwaniem kadr kierowniczych. Był także współtwórcą Radia Eska.
Okres prezydentury Rafała Dutkiewicza związany jest z największą liczbą inwestycji w powojennej historii Wrocławia. Na przestrzeni lat z pieniędzy publicznych na inwestycje wydano we Wrocławiu łącznie 15 miliardów zł. W tym czasie w aglomeracji wrocławskiej powstało ponad 40 tys. nowych miejsc pracy utworzonych przez inwestorów zagranicznych i ponad 120 tys. utworzonych przez lokalny biznes. Trzy razy z rzędu wybrany najlepszym prezydentem w Polsce w rankingu Newsweeka (2010, 2011, 2012), a w roku 2013 Superprezydentem. Ma 56 lat.

Patryk WildPatryk Wild

Wiceprezes MPK Wrocław, Członek Zarządu – Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju. Zajmuje się w szczególności planowaniem kierunków rozwoju Spółki wraz z budową planów inwestycyjnych, realizacją projektów współfinansowanych z zewnętrznych środków ̶ w szczególności funduszy unijnych. Oprócz tego opracowuje plany dotyczące polityki taborowej oraz wielkości zakupów. Organizacja przewozów pasażerskich oraz zamówienia na roboty budowlane, dostawy i usługi to kolejny obszar jego pracy.

Bartłomiej ŚwierczewskiBartłomiej Świerczewski

Od 14 lat pracuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia, od sześciu lat zajmuje się partycypacją i kwestiami związanymi ze społeczeństwem obywatelskim. W 2013 r. przeprowadziłem pilotaż Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i tym projektem zajmuje się do dzisiaj. Ojciec trójki dzieci, hobbystycznie uprawiam turystykę wysokogórską, z wykształcenia doktor nauk historycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7

Jesteśmy gronem społeczników, artystów, animatorów kultury, dziennikarzy, wrocławian. Łączy nas Wrocław oraz wizja otwartej Wyspy Słodowej. Pragniemy, aby w kamienicy Wyspa Słodowa 7 powstało autonomiczne centrum społeczno-kulturalne. Chcemy o tym pisać i o aktywizacji społecznej.

Anna SzaryczAnna Szarycz

W urzędzie pracuje od 2005 r. Obecnie pełni funkcję wiceprezydenta miasta. Nadzoruje zadania z obszaru kultury, sportu (z wyjątkiem spraw dotyczących organizacji TWG 2017), rekreacji, turystyki, zdrowia i spraw społecznych. Jednym z największych sukcesów wiceprezydent jest zabezpieczenie blisko 4 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat 3. To jeden z najlepszych wyników w kraju.

Agata Bulicz - Wojtek StaniewskiAgata Bulicz - Wojtek Staniewski

Agata Bulicz, socjolożka, doktorat w zakresie nauk o polityce, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku zajmuje się współpracą międzysektorową, animuje sieci współpracy i partnerstwa lokalne. Od 2013 roku związana z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych.

Wojtek Staniewski, od 1990 roku zaangażowany w pracę z młodzieżą. Współpracował z Autorską Szkołą Samorozwoju (ASSA) we Wrocławiu i Ośrodkiem Animacji Społeczno-Kulturalnej TURMVILLA w Bad Muskau. Trener Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Od 2008 r. koordynator projektów w Stowarzyszeniu TRATWA.

Jerzy SawkaJerzy Sawka

Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice

Chris BaldwinChris Baldwin

Chris Baldwin, kurator ESK odpowiedzialny za performance, reżyser i dyrektor artystyczny m.in. Sztafety Ognia w Worcester w ramach Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Jacek KowalskiJacek Kowalski

Wrocławianin z urodzenia, ekonomista, od ponad 10 lat blisko spraw samorządowych, prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Elżbieta UrbanekElżbieta Urbanek

Od lat związana z Urzędem Miejskim Wrocławia, a od 2010r. dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki. Odpowiedzialna za wieloletnie planowanie i realizację inwestycji miejskich, w tym również za pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację projektów.

Marlena ZielińskaMarlena Zielińska

Absolwenta stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie stażysta w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej, z zamiłowania działaczka społeczna. Interesuje się polityką na pograniczu euroazjatyckim, wolne chwile spędza na rowerze, odkrywając nowe zakątki naszego pięknego miasta.

Natálie RaclavskáNatálie Raclavská

Założycielka Kvetevropy.cz, strony w języku czeskim przeznaczonej dla
turystów i podróżników, którzy szukają nietuzinkowych treści i chcą odkryć
Wrocław, poznać jego historie, a także dowiedzieć się, co się aktualnie
dzieje w mieście. Teksty w wolnej chwili piszą nie tylko Czesi, ale też
Polacy zainteresowani czeskimi realiami.

Bartosz MałysaBartosz Małysa

Prezes Zarządu Ekosystem Spółki z o.o.

Wojciech AdamskiWojciech Adamski

Wojciech Adamski - 57 lat, żona Jolanta, dwie córki – Ania 23 lata, Ala 20.
Z wrocławskim samorządem związany od 1990 roku, od października 2005 Wiceprezydent Wrocławia.
Hobby – dobra książka, pływanie, narty.

Anna Józefiak-MaternaAnna Józefiak-Materna

Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu
Wrocławskiego, urzędnik i pedagog z misją rozwoju infrastruktury pomocy społecznej

Towarzystwo Urbanistów PolskichTowarzystwo Urbanistów Polskich

Towarzystwo Urbanistów Polskich (TUP) bada, komentuje, opiniuje i proponuje sposoby zarządzania przestrzenią. Nie jesteśmy izbą zawodową – zrzeszamy przedstawicieli różnych profesji i środowisk. TUP działa od 1923 r. Pracami oddziału wrocławskiego kieruje siedmioosobowy zarząd, na czele którego stoją Izabela Mironowicz (prezes) i Łukasz Medeksza (wiceprezes). Więcej o nas tu: http://www.tup.org.pl/index.php

Agata RoczniakAgata Roczniak

Agata Roczniak – przewodnicząca Społecznej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych, członkini Rady Programowej fundacji Evy Minge – Black Butterflies.

Joanna AugustynowskaJoanna Augustynowska

Joanna Augustynowska - Ekonomistka, Specjalistka z zakresu prawa pracy. Przez lata zdobywała doświadczenie w obszarze HR oraz zarządzania i organizacji pracy, współpracując z największymi wrocławskimi firmami. Wykładowca w Wyższej Uczelni. Samodzielny samorządowiec odpowiedzialny za współpracę z zagranicą.

Aktualnie jest właścicielką popularnego we Wrocławiu serwisu społecznościowego o budownictwie i nieruchomościach.

Zajmuje się również doradztwem w zakresie zarządzania MSP oraz obsługą zagranicznych Inwestorów.

Na co dzień pomaga bezrobotnym, pracownikom i przedsiębiorcom w ich relacjach z urzędami. Jej obszar zainteresowań obejmuje głównie polityka społeczna.

Prywatnie - Mężatka i Mama dwóch cudownych Urwisów.

Grzegorz WojciechowskiGrzegorz Wojciechowski

Urodzony 9 września 1956 roku we Wrocławiu; z wykształcenia technik geolog i mgr administracji. W młodości uprawiał wyczynowo sport – hokej na trawie, będąc zawodnikiem I-ligowej Sparty Wrocław. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Ekonomiczno - Społecznych Politechniki Wrocławskiej. Następnie prowadził działalność gospodarczą. W roku 1997 bezprawnie aresztowany. Za kratami spędził 9 miesięcy, na znak protestu przez 4 miesiące prowadził strajk głodowy, stracił 45 kg wagi. Przeżył. Dnia 4 lipca 2008 roku uniewinniony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Wrocław – Śródmieście. Przez wiele lat pracował w turystyce między innymi prowadząc ośrodki wypoczynkowe w Karkonoszach. Obecnie dziennikarz i publicysta, jest z-cą red. naczelnego „Odrodzonego Słowa Polskiego”, oraz z-cą red nacz. powstającego obecnie „Kwartalnika o Historii Sportu STADJON”. Interesuje się i publikuje teksty z zakresu: kultury i historii Azji Centralnej oraz Bliskiego Wschodu; historii sportu, historii turystycznej Sudetów, pisze artykuły i felietony na tematy polityczne oraz opowiadania satyryczne.

Sean BobbittSean Bobbitt

Był założycielem i prezesem Silver Screen World Cinemas, trzeciej co do wielkości sieci multipleksów, obejmującej najbardziej dochodowe kina w Polsce, która połączyła się z siecią Multikino S.A., tworząc wiodącą polską sieć kinową. Pod koniec roku 2009 r. Sean Bobbitt zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa zarządu oraz dyrektora ds. rozwoju w spółce Multikino S.A., aby zająć się produkcją filmową. Był współproducentem pełnometrażowego filmu „Latająca Maszyna” oraz ponad tuzina krótkometrażowych filmów animowanych opartych na muzyce Chopina, pełnił także rolę development partner nowego filmu kostiumowego Garetha Unwina – producenta filmu „Jak zostać królem”. W 2012 r. Sean Bobbitt dołączył do Breakthru Films, gdzie zajmuje stanowisko prezesa zarządu.

Jacek BarskiJacek Barski

Architekt, urbanista, doktor nauk technicznych. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Obecnie dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju. W Urzędzie Miejskim od 2001 roku. W tym czasie pokrycie Wrocławia miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego wzrosło z 4 do 56 %.

Piotr SpigielPiotr Spigiel

Fotograf, twórca video i animator kultury. Członek WPJA - stowarzyszenia najlepszych fotografów ślubnych na świecie oraz kolektywu Animateria Studio. Absolwent Dziennikarstwa i Kulturoznawstwa na UWr oraz Fotografii i Multimediów na wrocławskim ASP. Współtwórca inicjatyw Laboratorium Logo i Interesariusze ESK, zaangażowany także m.in. w ruch Rowerowy Wrocław oraz Wyspa Słodowa 7. Mieszka na wrocławskim Śródmieściu.

Zbigniew KomarZbigniew Komar

Zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.Kieruje pracami związanymi z rozwojem transportu kolejowego w tym np. dążenie do powołania Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Odpowiada także za rozwój transportu szynowego. Były wykładowca Politechniki Wrocławskiej, doktor nauk technicznych.

Bartłomiej SkrzyńskiBartłomiej Skrzyński

Rzecznik Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Dziennikarz, aktywista i społecznik, prowadzi zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, autor programów TV, m.in. „W-skersów” (TVP 1), za które otrzymał Grand Prix w konkursie dziennikarskim „Oczy Otwarte”. Wyróżniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich nagrodą im. Pawła Włodkowica. Porusza się na wózku z powodu postępującego zaniku mięśni. Mimo to skakał na bungee, latał szybowcem i paralotnią. Uwielbia podróże i sport żużlowy, nurkuje.


Grzegorz RajterGrzegorz Rajter

Fotograf. Na co dzień dokumentuje życie miasta. Fotografia reportażowa stała się jego pasją.

Grzegorz MikołajczakGrzegorz Mikołajczak

Jestem absolwentem dwustopniowych studiów na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego o kierunku Ochrona Środowiska w zakresie Ekologii i ochrony szaty roślinnej.
W Wydziale Ochrony Środowiska UM Wrocławia zatrudniony od maja 2006 r. Obecnie Kierownik Działu Ochrony Przyrody i Leśnictwa

Morizon.plMorizon.pl

Morizon.pl to portal nieruchomościowy. Na blogu chcemy przede wszystkim dzielić się wiedzą o rynku nieruchomości, poruszamy też tematy prawne, wnętrzarskie i lifestylowe. Inspiruje nas miejskie życie, dynamiczne i zaskakujące, w każdym miejscu inne.

Tomasz OssowiczTomasz Ossowicz

W 1976 roku z wyróżnieniem ukończył Wydział Architektury PWr. Doktoryzował się z zakresu komputerowych metod symulacyjnych planowania rozwoju miasta. Praktyki zawodowe odbywał w Hiszpanii, Włoszech i Egipcie, Związany z urzędem miejskim od 1998 r. Obecnie pełni funkcję dyrektora Biura Rozwoju Wrocławia.

Mateusz StańczykMateusz Stańczyk

Podtytuł niniejszego bloga to #odrzekistrony. Jestem managerem przestrzeni BARBARKA, zacumowanej przy Wyspie Słodowej przez 6 miesięcy w roku.
Absolwentem Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej, stypendystą programu Erasmus (w Sewilli), studentem Komunikacji Wizerunkowej, współpracownikiem miesięcznika „Kontrast”, pasjonatem miasta i jego mieszkańców. Jeśli chodzi o Odrę to, do tej pory, uczestniczyłem w dwóch ślubach na pokładzie statków białej floty, raz wypożyczyłem kajak oraz kilkukrotnie ślizgałem się po zamarzniętej rzece.
Chciałbym aby władze miasta i mieszkańcy czulszym okiem spojrzeli na nasze rzeki i głównie temu poświęcony będzie ten blog. Jednak czasami pozwolę sobie wyjść na ląd i skomentować sprawy ważne dla wszystkich Wrocławian.

Władysław FrasyniukWładysław Frasyniuk

Polityk, przedsiębiorca, działacz opozycji w PRL, były przewodniczący Unii Wolności i Partii Demokratycznej, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

Dorota OstrowskaDorota Ostrowska

Dorota Ostrowska - Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W Urzędzie Miejskim pracuje od 1995 roku, wicedyrektor Biura Promocji Miasta.

Piotr PaśPiotr Paś

Mam 44 lata. Żonaty, dwie córki, dwa psy buldogi francuskie. Mieszkam we Wrocławiu. Absolwent Politechniki Wrocławskiej - Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego. W ZZK od 2006 roku, od czerwca 2007 na stanowisku Dyrektora Naczelnego. Zainteresowania: przede wszystkim dobra literatura, sport w każdej postaci oraz muzyka , w której dominują gitary

Radek PaklikowskiRadek Paklikowski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Działacz społeczny, który już na drugim roku studiów rozpoczął przygode z poważniejszym biznesem. W wieku 25 lat wprowadził kierowaną spółkę na giełdę. Jako najmłodszy Polak w historii warszawskiego parkietu.
Naukowo skoncentrowany na: innowacjach, zarządzaniu i marketingu
Biznesowo skoncentrowany na: marketingu i informatyce

Zespół ds. referendum przy Prezydencie WrocławiaZespół ds. referendum przy Prezydencie Wrocławia

Marcin Urban, Skarbnik Miasta Wrocławia

Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia

Lech Filipiak, Dyrektor Departament Nieruchomości i Eksploatacji UM Wrocławia

Marek Żabiński, Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju Wrocławiu UM Wrocławia

Elwira NowakElwira Nowak

Zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej. Ukończyła Wydział Budownictwa specjalność drogi na Politechnice Wrocławskiej. Związana z Urzędem Miejskim od 1991 roku. Odpowiada za organizację ruchu na drogach Wrocławia

Szymon SikorskiSzymon Sikorski

Szymon Sikorski - Prezes Zarządu i strateg w Agencji PR Publicon. Dyrektor ds. Komunikacji społecznej Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Członek Rady Nadzorczej Stowarzyszenia. W składzie dziewięcioosobowej Rady Etyki Public Relations. Założyciel i pomysłodawca cyklu konferencji Social Media Day (socialmediaday.pl), promującej rewolucje jaka dokonuje się dzięki nowym mediom. Juror krajowych i międzynarodowych konkursów branżowych (Złote Spinacze, Bright Awards).
Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, WSH, WSB, SWPS, WSE im. ks. Tischnera w Krakowie i wielu innych uczelni wyższych. Ekspert i trener w programie Markowa Gmina. Trener w projekcie "Strategicznie dla rozwoju" Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Pracował i pracuje przede wszystkim dla największych firm z branży finansowej, nieruchomości, FMCG, sektora publicznego, gmin i samorządów. W 2012 roku nagrodzony Złotym Spinaczem za projekt w kategorii Public Affairs & Lobbying. Wraz z zespołem laureat 5 Złotych Spinaczy. W 2014 roku nagrodzony wraz z zespołem za projekt w kategorii Community Relations w międzynarodowej nagrodzie Ragan's PR Daily Awards. Nominowany do SABRE Awards EMEA. Finalista Protonów 2014.

Tomasz Jakub SysłoTomasz Jakub Sysło

WROCŁAW TO DLA MNIE STAN ŚWIADOMOŚCI

Influencer, Specjalista Social Media, Artysta, Społecznik, czasem Deejay, Blogger #thinkdada założyciel Instagramers Wrocław #igerswroclaw

Piotr.GrebowiecPiotr.Grebowiec


"FREELANCER Wrocław" to pełen zakres usług cyfrowych.
Freelancer Wrocław składa się z doświadczonych projektantów i programistów, którzy razem tworzą zespół produkujący nowatorskie i skuteczne rozwiązania cyfrowe dla postępowych firm takich jak Twoja.
Nasze usługi obejmują marketing internetowy, pozycjonowanie (SEO), działanie na socjalmediach, projektowanie graficzne, projektowanie stron i sklepów internetowych (Prestashop) i ich rozwój, a także papeterie, broszury,aplikacje mobilne, banery, ulotki, opakowania,i ilustracje oraz infografiki. Zajmujemy się optymalizacją pod kątem wyszukiwarek i wiele więcej ...
Moi klienci lubię pracować ze mną, bo kocham to, co robię. Skontaktuj się ze mną już dziś. Jestem gotowy, aby włączyć się w Twoją akcję!

Karolina Dzimira-ZarzyckaKarolina Dzimira-Zarzycka

Historyczka sztuki i polonistka. Obecnie stażystka w Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, University of Alberta

Damian Wojciech DudałaDamian Wojciech Dudała

Pedagog, badacz i działacz społeczny oraz aktywista miejski. Z wykształcenia pedagog specjalny. Przygotowuje rozprawę doktorską w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Studiował i realizował staże naukowe w Polsce, Wielkiej Brytanii, Islandii, Norwegii i Estonii. Od 16 lat pracuje w sektorze organizacji pozarządowych. Założyciel Fundacji Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego i ruchu miejskiego Inicjatywa WrObywatel. Działa na rzecz wzmacniania dialogu społecznego/obywatelskiego i współpracy samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych na rzecz rozwoju lokalnego. Bada, animuje i sieciuje społeczność lokalną. Członek Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów. Uczestnik programu Obywatele Decydują - Mieszkańcy Decydują. Autor kampanii Wrocławianie Decydują. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wrocławianin i mieszkaniec Biskupina od urodzenia. Pasjonat Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. W wolnym czasie zgłębia tajniki gotowania oraz oddaje się pieszym wędrówkom po górach. Między zdobywaniem kolejnego szczytu a wymyśleniem nowatorskiej zapiekanki z oberżyny czyta teksty filozoficzne, pedagogiczne, socjologiczne… Hashtag: #Wrobywatel #razemdlawroclawia / Więcej: https://damiandudala.eu

Stowarzyszenie Akcja MiastoStowarzyszenie Akcja Miasto

Dla siebie, dla miasta, z otwartością na innych, energetycznie i z uśmiechem. Połączył nas Wrocław i razem działamy dla niego i jego mieszkańców. Chcemy, by był bardziej przyjaznym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Działamy pozytywnie i oddolnie, bo marzymy, że nasza aktywność udzieli się innym.

Ula JagielnickaUla Jagielnicka

Ula Jagielnicka, dziennikarka Wrocław.pl, Jej pasja jest Wrocław i ciekawi ludzie. Prywatnie miłośniczka rowerow, zwierzat i kuchni wege. W wolnych chwilach maluje.

Renata JasińskaRenata Jasińska

Renata Jasińska-Nowak (ur. 17 marca 1953 w Zielonej Górze) – aktorka i reżyserka teatralna, dyrektor Teatru Arka we Wrocławiu.

Absolwentka Krakowskiej PWST, dyplom uzyskała 1978 roku.

W czasie studiów pierwsze kroki jako aktorka stawiała na scenie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, w sezonie 1972/73 na scenie lalkowej. Grała tam w kilku sztukach między innymi: Jaś Czy Małgosia? , Jak To Cała Zgraja Wilków Chciała Porwać Mikołaja.

Od 1978 do 1981 roku była aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek we Wrocławiu, a w latach 1981-1987 aktorką Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Od 1980 członkini Solidarności, wiceprzewodnicząca Komitetu Zakładowego we Wrocławskim Teatrze Lalek, współpracowniczka środowiska Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego. W latach 1983-1989 była współpracowniczką Komitetu Kultury Niezależnej we Wrocławiu oraz wrocławskiego niezależnego teatru Nie Samym Teatrem. W 1983 współzałożycielka, do 1988 aktorka, scenarzystka i współreżyser Niezależnego Teatru "Scena Czterdzieści i Cztery". W 1987 roku, pod naciskiem SB, dyrekcja Teatru im. C.K. Norwida nie przedłużyła z nią umowy o pracę. W latach 1987-1993 aktorka we Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego. W 1989 współzałożycielka (ze Zbigniewem Górskim i Andrzejem Nowakiem) reaktywowanej Solidarności we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród:
Pierwsza nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Zagrzebiu (1978),
Nagroda na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu,
Nagroda Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu,
Laureatka Nagrody Miasta Wrocławia (1980r.)

Nagroda Polcul Foundation za działalność artystyczną NTSCiC (1986 r.)
Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia w dziedzinie teatru (2004 r.)

Złota Odznaka Honorowa – Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego (2013 r.)

Laureatka konkursu Akcja Akacja, Akcja Dąb "Niezwykły Dolnoślązak" (2013 r.)

W czasie pracy artystycznej w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze zapisała się znaczącą rolą Klary w „Zemście” A. Fredry. W tym okresie aktorka prowadziła niezależny teatr, którego osiągnięcia zauważone zostały przez polonię australijską, która przyznała jej nagrodę Pol-Cult. W niezależnej kulturze realizowała przedstawienia funkcjonujące poza cenzurą: KSIĘGI NARODU I PRZELGRZYMSTWA POLSKIEGO A. Mickiewicza, TESTAMENT KSIĘDZA POPIEŁUSZKI. Spektakle te, grane między innymi w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu, zostały wysoko ocenione przez krytykę i widzów. Recenzje z tych wyjątkowych przedstawień ukazały się w piśmie „Obecność” oraz w słynnej „Kulturze Paryskiej”.13 VI 1987 uczestniczka spotkania niezależnych środowisk twórczych z Janem Pawłem II w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wielokrotnie przesłuchiwana, zatrzymywana oraz pozbawiana ról w jeleniogórskim teatrze. W VIII 1987, pod naciskiem SB, dyrekcja Teatru im. C.K. Norwida nie przedłużyła z nią umowy o pracę.
W latach 1984–1987 współtworzyła – wspólnie z Iwoną Stankiewicz aktorką oraz aktorem Andrzejem Nowakiem – niezależny teatr Scena 44, którego spektakle prezentowane były w kościołach na terenie całej Polski. Ze względu na działalność polityczną została zatrzymana przez Służbę Bezpieczeństwa, a następnie usunięta z jeleniogórskiego teatru.

W owych czasach Scena 44 była była prężnie działającym niezależnym teatrem podziemnym, nie tylko w Jeleniej Górze, lecz także na scenach wielu kościołów w kraju. Obok Renaty Jasińskiej w teatrze występowali: Iwona Stankiewicz , Andrzej Nowak, Ryszard Węgrzyn (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu), Bogdan Michalewski (Teatr na Bruku). Za stronę organizacyjną odpowiedzialna była jeleniogórska Solidarność, w osobach: Andrzeja Piesiaka, Roman Niegosza, Władysław Niegosza oraz Edwarda Wryszcza.

Związki artystyczne z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu zaowocowały kilkoma liczącymi się rolami. Zagrała m. in. Dunię w „Zbrodni i karze” Dostojewskiego.

Od 1992 roku, jako jeden ze współzałożycieli, nieprzerwanie związana z Teatrem Arka we Wrocławiu. Prowadzi teatr samodzielnie, z powodzeniem łącząc rolę aktorki, autorki scenariuszy, reżyserki i dyrektorki teatru. Będąc jego spiritus movens odważnie i z rosnącym powodzeniem rozszerza zakres działalności artystycznej, skupiając wokół siebie ludzi wrażliwych, zdolnych i otwartych na twórcze eksperymentowanie w teatrze. Sama wybiera do pracy adeptów, mając i w tej kwestii szczególne wyczucie.

Od 2011 członek Rady Kultury Dolnego Śląska.
W 2006 roku zagrała w filmie Filipa Bajona "Fundacja" matke chłopca niepełnosprawnego.

Do 16 II 1988 rozpracowywana przez Wydz. III WUSW w Jeleniej Górze w ramach SOS kryptonim Renia.

Marek SzemplińskiMarek Szempliński

Od kilku lat rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Wcześniej dziennikarz, głównie, bo przez kilkanaście lat, związany z Gazetą Wyborczą. W swoim życiorysie ma jednak o wiele więcej miejsc zatrudnienia na różnych etatach. Pracował m.in. w szkole, teatrze i firmie wysokościowej. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarstwa. Czas z rodziną najchętniej spędza na wyprawach podczas, których trzeba dużo chodzić, choć lubi odwiedzać miasta z rozbudowanym systemem komunikacji.

Nowoczesny Senior WroclawNowoczesny Senior Wroclaw

Oficjalny blog Nowoczesny Senior Wrocław , prowadzony przez kursantów wrocławskiej edycji rządowego programu Fundacji Grupy PKP i partnerstwie WroAccessible pod kierunkiem Łukasza Banaszaka i Jaromira Koppa.

Piotr FokczyńskiPiotr Fokczyński

Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, Architekt Miasta.Koordynuje projekt modelowego osiedla Nowe Żerniki (WUWA2).

Małgorzata Bartyna-ZielińskaMałgorzata Bartyna-Zielińska

Z Urzędem Miejskim Wrocławia jestem związana od 2006 roku. Przez dziesięć lat pracowałam jako urbanista w Biurze Rozwoju Wrocławia.
W lutym 2016 roku zostałam koordynatorem działań w ramach Smart City Wrocław. Pełnię również funkcję prezesa wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Miasta mnie fascynują i całą energię wydatkuję działając na rzecz rozwoju mojego miasta - Wrocławia.

Maria ReutMaria Reut

Filozof, pedagog, dr hab. nauk humanistycznych, prof. nadzw. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Zajmuje się m. in. filozofią hermeneutyczną, filozofią kultury, filozofią edukacji, etyką, koncepcjami narracji i tożsamości narracyjnej, filozofią sztuki. ​

Marcin UrbanMarcin Urban

Wrocławianin z urodzenia, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów MBA na Franklin University w Columbus. W Urzędzie Miejskim pracę rozpoczął w Wydziale Podatków i Opłat, którym potem kierował. Od 2007 r. Skarbnik Wrocławia. Kierował wdrożeniem oprogramowania finansowo-księgowego SAP w Urzędzie Miejskim oraz projektem Wrocławskiej Karty Miejskiej Urbancard.

Jacek RajewskiJacek Rajewski

Jacek Rajewski - producent kultury, działacz społeczny, expert do spraw różnorodności kulturowej, futurysta, poeta i wroclawianin. W latach 80tych ubiegłego stulecia współzałożyciel Kormoranów, Grupy Poetycko-Filmowej Torpeda, działacz NZSu i student Wydziału Architektury. Uciekł w 1986 w Himalaje, odnalazł się po latach tułaczki w Amsterdamie gdzie zalożył Teatr Nocny Sugar Factory, udzielając się jako producent klubowy, DJ, poeta-performer, fundraiser ze specjalizacją crowdfunding, członek Krajowego Komitetu Kodeksu Różnorodności Kulturowej oraz Holenderskiej Partii Piratów. https://about.me/jacek.rajewski

Włodzimierz PatalasWłodzimierz Patalas

Sekretarz Miasta, z Urzędem Miejskim związany od 1999 roku. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Patryk WronaPatryk Wrona

Miłośnik systemów komunikacji zbiorowej, aktywista miejski, autor cyklu „Między nami pasażerami” dotyczącego transportu publicznego we Wrocławiu. Absolwent kierunków Transport oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (specjalność Logistyka Stosowana) na Politechnice Wrocławskiej. Od 2007 mieszkaniec Wrocławia, wspiera działania zmierzające do poprawy i rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Zawodowo zajmuje się projektami i badaniami w transporcie pasażerskim.

Miłosz MazgajMiłosz Mazgaj

Menadżer administracji publicznej oraz specjalista ds. marketingu i relacji publicznych. Absolwent wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz wydziału Zarządzania i Marketingu na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Działając dla Wrocławia doradzał w kwestii polityki miejskiej politycznym środowiskom liberalnym i lewicowym. Obecnie społecznik działającej na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Wrocławia.

Zainteresowany zwiększaniem efektywności funkcjonowania miasta jako całości i jego poszczególnych elementów, w tym w szczególności życia codziennego mieszkańców.

Anna SroczyńskaAnna Sroczyńska

Architekt, urbanista, od marca 2015 r. Dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia

Piotr PrzygońskiPiotr Przygoński

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Europejskiej Szkoły Biznesu EAP w Berlinie. Od 1998 związany z korporacjami, gdzie awansował na kolejne szczeble kariery. W 2004 roku został prezesem WPO ALBA SA we Wrocławiu, stanowiącego część holdingu ALBA GROUP. Od 2013 roku członek zarządu WCT „Spartan” – spółki zarządzającej obiektami sportowymi we Wrocławiu, w której zajmował się przygotowaniem miasta do organizacji X edycji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games. Od lutego 2014 roku Prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Żonaty, dwoje dzieci. Miłośnik bluesa, autor piosenek, gitarzysta i wokalista. Wielki fan aktywności fizycznej.

Adam GrehlAdam Grehl

Wiceprezydent Wrocławia. Podlegają mu Departament Architektury i Rozwoju oraz Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości. Jest Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. rewitalizacji. Ukończył Wydział Prawa i Administracji (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowe Studium Handlu Zagranicznego w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Martyna WilkMartyna Wilk

Radna osiedla Powstańców Śląskich. Członkini Grupy Dialogu Społecznego ds. technologii obywatelskich przy Urzędzie Miejskim Wrocławia. Specjalistka w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej.
Wieloletnia redaktorka prowadząca branżowego pisma informatycznego skierowanego do administracji publicznej (2011–2017); redaktorka pism z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych dla nauczycieli wszystkich szczebli edukacyjnych (2014–17).
Panelistka na międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum 2017, gdzie prowadziła autorskie warsztaty pt. „Przyszłość humanistyki jest na politechnikach”.
Autorka takich publikacji książkowych, jak: „Dobre pomysły na cyfrowy urząd”, „Implementacja ITIL w administracji publicznej” oraz „Dostępność treści internetowych (WCAG 2.0) w praktyce instytucji publicznych”.
Publikuje na tematy związane m.in.: z rozwojem komunikacji między obywatelami a instytucjami publicznymi, ze smart city, z wykluczeniem cyfrowym oraz z wpływem technologii na demokrację, rynek pracy i obywatelskość.
Szuka rozwiązań, które – dla dobra rozwoju społecznego i gospodarki – zbliżają nauki humanistyczne i techniczne.

Zbigniew MorawskiZbigniew Morawski

Doradca prezydenta do spraw medialnych.

Dariusz SzrejderDariusz Szrejder

Rzecznik do spraw rodziny

Sławomir NiznerSławomir Nizner

Mam na imię Sławek, niedawno skończyłem 30 lat. Wychowałem się w podwrocławskiej Żórawinie. Mieszkam we Wrocławiu, ale można mnie spotkać w całej Polsce.

Jestem Preppersem, czyli osobą przygotowującą się na apokalipsę. Czarne scenariusze mogą być różne, od prywatnych końców świata, wypadków, pożarów, poprzez klęski żywiołowe, konflikty zbrojne aż do takich ze szmidtowskim rozmachem. Przygotowania to dla mnie nie tylko prywatna pasja. Aktywnie propaguję prepping poprzez fp Preppers Poland:

facebook.com/prepersi

i działalność Fundacji której jestem prezesem.

f-erasmus.org.pl

Prowadzę i organizuję warsztaty w całej Polsce. Do moich ulubionych należą takie z prymitywnych technik łowieckich, ale są też bardziej prozaiczne jak z wekowania i peklowania żywności, z pierwszej pomocy, samoobrony, zachowania się w sytuacjach kryzysowych i wiele innych.

Mam sześcioletnią, cudowną córeczkę - JULIA! TATA CIĘ POZDRAWIA! :)

Marcin GarcarzMarcin Garcarz

Na co dzień zarządza departamentem prezydenta. Politolog, specjalista od kształtowania wizerunku, PR, MR i marketingu. Uwielbia freefly, snookera i sernik. Miłośnik Doktora Proktora Jo Nesbo.

Piotr UhlePiotr Uhle

Radny Rady Miejskiej Wrocławia.
27 lat, politolog. Pasjonat wrocławskiego Śródmieścia. Prezes fundacji „Wrocław 2030″. Członek społecznej Rady ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W wolnym czasie gra na gitarze, żegluje i trenuje kick-boxing.

Maciej NowaczykMaciej Nowaczyk

Maciej Nowaczyk, dyrektor ds. komunikacji w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Życie zawodowe dzieli na pracę na rzecz miasta i restaurację. Każdą wolną chwilę spędza w górach. Kocha wspinanie. I Dolomity.

StronyWebStronyWeb

Informatyk z 6 letnim doświadczeniem w pracy dla wielu agencji interaktywnych w Polsce.

Jan StrękowskiJan Strękowski

Pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy, dokumentalista. W przeszłości współpracownik KOR, redaktor pism podziemnych. Autor kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, w tym poświęconych relacjom Polaków z innymi narodami (cykl „Polska w oczach cudzych” - bohaterem jednego z nich był Bjørn Cato Funnemark, przewodniczący SNP), „Pekin”, „Historia Normana Daviesa” „Osso moje Osso” i inne). Autor książek literackich i publicystycznych, w tym poświęconych historii Polski i relacjom z innymi narodami, jak „Bohaterowie Europy. Norwegia Polsce 1976-1989”, czy „Polska w oczach cudzych”.

Maciej BlujMaciej Bluj

Z magistratem związany od 1996 roku. W latach 2003–2007, jako Skarbnik Wrocławia, zrestrukturyzował zadłużenie Miasta, obniżając równocześnie wskaźniki zadłużenia do poziomu 32 proc. Jako wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny jest za inwestycje i pozyskiwanie finansowania zewnętrznego. W ramach programów europejskich pozyskał 1,85 mld zł.

Tomasz StefanickiTomasz Stefanicki

Od lutego 2015 koordynator projektu rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego (potocznie: oficer pieszy) w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Wcześniej (od 2007) pracował w Biurze Rozwoju Gospodarczego UMW, gdzie był odpowiedzialny m.in. za współpracę z przedsiębiorcami i organizacjami społecznymi w ramach programów gospodarczych i rewitalizacyjnych. Główny obszar rozwoju zawodowego: zarządzanie zmianą służące zwiększaniu synergii między procesami inwestycyjnymi a rozwojem społeczności lokalnych. Radny wrocławskiego osiedla Oporów (od 2005), lider projektu „Park Mamuta” (WBO 2014), politolog (UWr, 2004), maratończyk (Madryt’15; 3:22).

Lech FilipiakLech Filipiak

Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Lat 60. Od ponad 22 lat związany z samorządem Wrocławia. Absolwent kierunku geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec dorosłej córki i dziadek 6 letniej Malwiny. Interesuje się kolarstwem, koszykówką i wędkarstwem.

Michał DobrzyckiMichał Dobrzycki

W godzinach pracy: projektuje i buduje instalacje mechaniczne.

Po godzinach: miłośnik dobrego kina i książki, aktywista, redaktor audycji Masz 3 Życia, fan gier komputerowych i planszowych, organizator turniejów esportowych.

Beata UrbanowiczBeata Urbanowicz

Absolwentka Wydziału Architektury PWr, dyplom w 1984r.
Odbyła staże na Uniwersytecie w Liege na Wydziale Budownictwa Cywilnego (1984,86) w laboratorium materiałów budowlanych.
Droga zawodowa:
Miejskie Biuro Projektów we Wrocławiu od 1985r, własna pracownia architektury wnętrz od 1993r.
1993 - 2007r - stała współpraca z arch.Tomaszem Urbanowiczem w autorskiej pracowni szkła artystycznego do architektury „ARCHIGLASS”; w tym czasie wiele wspólnych realizacji szkła artystycznego wielkoformatowego do architektury, wystawy i nagrody np. nagroda SARP O/Wrocław w Dolnośląskim Przeglądzie Architektury w 1994r, w przeglądzie New Glass’ 2001 w Corning Muzeum of Glass NY.
Od 2008 r. pełni funkcję Koordynatora projektu plastycznego wystroju miasta w Zespole Architekta Miasta w Urzędzie Miejskim Wrocławia
Członek SARP O/Wrocław.

Stowarzyszenie Młody Dolny ŚląskStowarzyszenie Młody Dolny Śląsk

Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk powstało w listopadzie 2013 roku z inicjatywy młodych ludzi, chcących aktywnie uczestniczyć w społecznym i politycznym życiu Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego. W tym czasie organizowaliśmy debaty, spotkania, konferencje, akcje społeczne i charytatywne. Wspieramy każdego, kto wspólnie z nami chce budować trwałe fundamenty pod szybki i harmonijny rozwój stolicy Dolnego Śląska i całego regionu.
Głos ludzi młodych, szczególnie dziś, gdy organizacje pozarządowe i ruchy miejskie mają coraz większy wpływ na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości, powinien być słyszany i traktowany poważnie.

Tomasz OwczarekTomasz Owczarek

Bezpartyjny aktywista miejski, kandydat w wyborach na prezydenta Wrocławia w 2014 roku z ramienia obywatelskiego Komitetu Wyborczego Wyborców Wrocławska Inicjatywa Obywatelska. Księgowy, absolwent zarządzania i marketingu oraz studiów podyplomowych z rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Kibic Śląska. Wrocławianin od urodzenia i miłośnik tego miasta.

Ewa Gołąb-NowakowskaEwa Gołąb-Nowakowska

Absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i podyplomowych studiów Polityki Publicznej w Europie Uniwersytetu w Strasburgu.
Od 2006 roku dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Katarzyna KajdanekKatarzyna Kajdanek

Doktor habilitowana, adiunkt w Zakładzie Socjologii Miasta i Wsi Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka artykułów i książek, w tym o współczesnej suburbanizacji: "Pomiędzy miastem a wsią" i "Suburbanizacja po polsku".
Członkini społecznej rady ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Działa w Stowarzyszeniu "Akcja Miasto".

Jacek SutrykJacek Sutryk

Jacek Sutryk – socjolog, społecznik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorant Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Od zawsze zaangażowany społecznie: przewodniczył Radzie Pomocy Społecznej, dyrektor Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie – NGO zrzeszająca ponad 800 organizacji socjalnych z całej Polski, wiceszef Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej, działał w Zarządzie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, współorganizator krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu polityki społecznej. Na co dzień współpracuje z organizacjami socjalnymi z całej Polski.

Przez 4 lata Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Doświadczenie i zdobytą wiedzę wykorzystuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie od 2011 r. pełni funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi, zdrowie, pomoc społeczną, partycypację społeczną, sport i rekreację, kulturę. Od urodzenia wrocławianin, czas wolny spędza aktywnie, gra w tenisa, biega, jeździ rowerem. Kibic wrocławskiej drużyny żużlowej, wrocławskich siatkarek i koszykarek.

Maciej LitwinMaciej Litwin

Od lutego 2015 pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej -- współtwórca i pierwszy menedżer Wrocławskiego Centrum Akademickiego (2008-2015). Architekt miejskiej platformy współpracy naukowo-biznesowej „Mozart”. Koordynator regionalny przeglądu szkolnictwa wyższego w rozwoju Wrocławia realizowanego przez OECD w latach 2011-2013. Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi badania nad mechanizmami ludzkiego myślenia ujawniającymi się w języku (przekład) i pracuje ze studentami filologii angielskiej jako wykładowca. Wspiera analitycznie rozwiązania polityki miejskiej związane ze szkolnictwem wyższym i innowacjami. Z pasją angażuje się w edukację dzieci i dorosłych.

Janina WoźnaJanina Woźna

Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Absolwentka UW i UE. Członek Rady Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii w WPT S.A. oraz Rady ds. Przedsiębiorczości powołanej przez Prezydenta Wrocławia. Od wielu lat współpracująca ze środowiskami biznesowymi we Wrocławiu i regionie. Odpowiada za sprawy związane z szeroko rozumianym handlem w mieście oraz wspieranie MŚP. Prywatnie interesuje się psychologią, bywa molem książkowym, a w wolnych chwilach organizuje edukacyjne zabawy wnuczkom.

Janusz NałęckiJanusz Nałęcki

Dyrektor Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu

Dariusz OstrowskiDariusz Ostrowski

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji, zarządzania finansami i gospodarki lokalnej (Uniwersytet Wrocławski), komunikacji społecznej (Central Connecticut State University), zarządzania kadrami oraz zarządzania jednostką administracji publicznej (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), a także zarządzania jakością (Politechnika Wrocławska). Od 1990 do 2000 r. był Komendantem Dolnośląskiej Chorągwi ZHP. Funkcję Prezesa Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA pełni od grudnia 2007 r.

Adam WięcekAdam Więcek

Od 2005 roku zawodowo jestem związany z transportem publicznym. Obecnie jestem koordynatorem zadań z zakresu transportu publicznego w Wydziale Transportu Urzędu Miejskiego. Moje zainteresowania transportem publicznym i koleją są zbieżne z pracą zawodową. W wolnej chwili spędzam czas podróżując do odległych zakątków świata celem poznania innych kultur, życia ludzi,
zabytków i oczywiście systemów i rozwiązań transportowych, a także gram na instrumentach klawiszowych oraz poświęcam się grze w szachy.

Joanna NyczakJoanna Nyczak

Obecnie dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Z urodzenia zielonogórzanka z wyboru wrocławianka. Jest absolwentem kierunku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest członkiem Wrocławskiej Rady Kobiet dziejącej przy Prezydencie Wrocławia.
Do swoich największych zawodowych sukcesów zalicza m.in na przestrzeni 2011-2014 podwojenie liczby miejsc opieki nad dzieckiem do lat 3 finansowanych z budżetu Miasta Wrocławia w tym pozyskanie zewnętrznych środków finansowania i rozwinięcie alternatywnej formy opieki u opiekunów dziennych.

Tadeusz LutyTadeusz Luty

Profesor Tadeusz Luty ukończył studia chemiczne na Politechnice Wrocławskiej gdzie w 1968 uzyskał stopień doktora nauk chemicznych. Tytuł profesora nauk chemicznych otrzymał w 1980 roku. Jest wybitnym autorytetem w dziedzinie fizyko chemii ciała stałego. Od 2002 przez dwie kadencje (do 2008) pełnił funkcję rektora Politechniki Wrocławskiej. Pracuje w Instytucie Chemii Fizycznej i Teoretycznej na Wydziale Chemicznym. Gościnnie wykładał na licznych uczelniach zagranicznych w USA, Francji i Japonii. Został członkiem rad naukowych Instytutu Fizyki Molekularnej PAN oraz Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN, wchodził w skład organów doradczych przy ministrze nauki i szkolnictwa wyższego. Był przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, następnie został powołany na honorowego przewodniczącego KRASP. W 2012 prezydent został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof GierałtowskiKrzysztof Gierałtowski

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Członek Korespondent Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPh.

Krzysztof MajKrzysztof Maj

Dyrektor Generalny Biura Festiwalowego Impart 2016. Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University New Britain, organizator i manager, specjalista od marketingu. Zaangażowany w wydarzenia kulturalne takie jak: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ofensiva, Street Art. Festiwal czy Festiwal One Love.

Jarosław DelewskiJarosław Delewski

Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.

Jarosław ObremskiJarosław Obremski

Jarosław Obremski urodził się 14 czerwca 1962 roku we Wrocławiu. W latach 80-tych był związany z wrocławską opozycją antykomunistyczną. Działał w strukturach podziemnej Solidarności.
Jest absolwentem Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1990 roku, w pierwszych demokratycznych wyborach do rad gmin, został wybrany na Radnego Rady Miejskiej Wrocławia. W latach 2001-2011 był Wiceprezydentem Wrocławia i zajmował się miejską polityką zdrowotną, opieką społeczną, edukacją i kulturą. Bardzo mocno przyczynił się do pozyskania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
W 2011 roku, startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza, został Senatorem RP. W 2012 roku został Przewodniczącym Rady Programowej Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

Monika Kozłowska-ŚwięconekMonika Kozłowska-Święconek

Jestem absolwentką Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego w specjalności inżynieria lądowa oraz studiów podyplomowych z zakresu gospodarki przestrzennej na Politechnice Wrocławskiej. Od 1996 roku związana jestem z Urzędem Miejskim i Biurem Rozwoju Wrocławia. Od 2004 roku kieruję Działem Planowania Komunikacji, Infrastruktury Technicznej i Środowiska.
Uwielbiam swoją pracę i moje miasto. Lubię patrzeć na Wrocław z perspektywy dwóch kółek. Moją pasją są podróże i czytanie kryminałów.

Jan WaisJan Wais

Germanista i niderlandysta, studiował również komunikację i zarządzanie międzykulturowe w Belgii i w Holandii. W Biurze Współpracy z Zagranicą od ponad dziesięciu lat zajmuje się m.in. międzynarodowymi projektami kulturalnymi i społecznymi. Współorganizował kampanię na rzecz uzyskania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, obecnie wrocławski koordynator realizowanego razem z Narodowym Centrum Kultury projektu "Prawo do kultury".

Łukasz BanaszakŁukasz Banaszak

Z wykształcenia andragog, doktorant w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jeden z sześciu ekspertów biorących udział w pracach European Disability Forum z ramienia PFON. W praktyce edukacyjnej zajmuje się problematyką edukacji permanentnej i rehabilitacji leczniczej osób z niepełnosprawnością. Do jego zainteresowań badawczych należą: andragogika specjalna, wykluczenie cyfrowe, zastosowanie IT w przekraczaniu barier. Pasjonat nowoczesnych technologii. Uwielbia podróże i kuchnię koreańską. Od wielu lat pracuje w trzecim sektorze na rzecz poprawy jakości i wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.

Jerzy MichalakJerzy Michalak

Z zawodu jest adwokatem, z zamiłowania samorządowcem i aktywnym działaczem organizacji pozarządowych: Junior Chamber International oraz Polskiej Izby Młodych Przedsiębiorców. W latach 2010-2014 był radnym miejskim Wrocławia i wówczas zainicjował i prowadził projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie jest członkiem zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Grażyna Adamczyk-ArnsGrażyna Adamczyk-Arns

architekt i urbanista, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja. Studiowała architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz architekturę i planowanie miast na Uniwersytecie Technicznym w Stuttgarcie. Ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie odnowy miast i urban design jako projektant, konsultant i wykładowca.

Jolanta SzczepańskaJolanta Szczepańska

Z Urzędem Miejskim Wrocławia związana od 25 lat. Odpowiedzialna za projekty budowlane i inwestycyjne. Od 2006 roku pełnomocnik Komisji Europejskiej ds. Realizacji Projektów Miasta Wrocław współfinansowanych z Funduszu Spójności (łączna wartość projektów ok. 250 mln euro). Od stycznia 2015 roku – prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Odpoczywa przy muzyce jazzowej, a wolny czas najchętniej spędza w podróżach.