Miasto

Wrocław dla seniorów

IMG_7925

Wrocław, pod koniec września i przez cały październik, należał do osób cieszących się drugą młodością.

W pełnej krasie, dumnie nasi Seniorzy maszerowali ulicami Wrocławia z grupą innych równie radosnych i pełnych wigoru dziadków oraz babć, w pięknie przyozdobionych kapeluszach.

Marsz Kapeluszy rozpoczął święto Seniorów w przyjaznym nie tylko studentom mieście. Czy Seniorzy pobili kolejny raz rekord Guinnessa? W tym momencie jeszcze nie wiem… Jedno wiem na pewno:
Nasi Seniorzy mają na swoim koncie kilka rekordów i pewny jestem, że jeszcze przed nimi wiele takich, które pobiją.
Seniorzy są aktywni i mają ku temu możliwość dzięki pracownikom Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, którzy ich wspierają w dokonaniach i niejednokrotnie pomagają i motywują do uczestnictwa w takich przedsięwzięciach.
Chcąc wyjść Seniorom naprzeciw i iść z duchem czasu nie ustajemy w drodze i wyznaczamy sobie wciąż nowe kierunki. Niewątpliwie sukcesem Miejskiego Centrum Usług Socjalnych jest stworzenie, pierwszego na Dolnym Śląsku, Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera i demencją starczą. Jesteśmy prekursorami w tej dziedzinie niesienia pomocy i po trzech latach funkcjonowania Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego 37/1, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż krok ten okazał się krokiem we właściwym kierunku. Zgodnie z założeniami dom ten spełnia wszystkie swoje cele i funkcje. Kompleksowa opieka, przyjazna i ciepła atmosfera sprawiają, że osoby dotknięte różnymi chorobami mają możliwość uczestniczyć m.in w takim wydarzeniu, jakim niewątpliwie jest Marsz Kapeluszy. Wesoła muzyka, uśmiech na twarzy i pogodna atmosfera, daje Seniorom możliwość odcięcia się choć na chwilę od codziennych trosk i problemów.
Nasz sukces (wspierany przez Gminę Wrocław) nie miałby miejsca, gdyby nie wysiłek wielu osób oraz dążenie do budowy lepszego świata, dostrzegając problemy społeczeństwa i wychodzić im naprzeciw.

… staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemność….. Paulo Coelho

Wrocław dla seniorów
4.63 na podstawie 19 głosów

O Autorze

Janusz Nałęcki

Janusz Nałęcki

Dyrektor Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu