Miasto

Nie ksenofobii, nie rasizmowi!

koncert

Chcemy razem ze stroną społeczną – m.in. z Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia, Stowarzyszeniem Akcja Miasto, Domem Pokoju – pokazać że sprzeciwiamy się nietolerancyjnym postawom. Zrobimy to 10 grudnia na placu Wolności we Wrocławiu.

To właśnie tam, zgodnie z wcześniejszą obietnicą, zorganizowany zostanie charytatywny koncert „Wrocław dla tolerancji i otwartości”.

Zapraszam na plac Wolności w grudniowy wieczór, na 18.30. Razem z wieloma środowiskami: przedstawicielami różnych wyznań obecnych we Wrocławiu, przedstawicielami świata nauki, muzyki i sportu, zamanifestujemy naszą otwartość i tolerancję. Zachęcamy, by te postawy zamanifestować również barwami : biało-czerwonymi (narodowymi), a także pomarańczowymi (to międzynarodowy kolor tolerancji). Będą z nami: Konrad Imiela – który poprowadzi koncert, Jose Torres, Andrzej Kosendiak z artystami Narodowego Forum Muzyki, Leszek Cichoński z przyjaciółmi i Lech Janerka. Czekamy na potwierdzenie uczestnictwa w koncercie kolejnych wrocławskich muzyków. Wszyscy, którzy wezmą udział w koncercie grają charytatywnie. Spotkajmy się na placu Wolności.

Serdecznie wszystkich zapraszam!

Nie ksenofobii, nie rasizmowi!
4.74 na podstawie 23 głosów

O Autorze

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz od 2002 prezydent Wrocławia.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyki Stosowanej). W 1986 roku uzyskał tytuł doktora z zakresu logiki formalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W okresie stanu wojennego działał w podziemnych strukturach „Solidarności” we Wrocławiu. W latach 90. założył polski oddział Signium International, międzynarodowej firmy zajmującej się wyszukiwaniem kadr kierowniczych. Był także współtwórcą Radia Eska.
Okres prezydentury Rafała Dutkiewicza związany jest z największą liczbą inwestycji w powojennej historii Wrocławia. Na przestrzeni lat z pieniędzy publicznych na inwestycje wydano we Wrocławiu łącznie 15 miliardów zł. W tym czasie w aglomeracji wrocławskiej powstało ponad 40 tys. nowych miejsc pracy utworzonych przez inwestorów zagranicznych i ponad 120 tys. utworzonych przez lokalny biznes. Trzy razy z rzędu wybrany najlepszym prezydentem w Polsce w rankingu Newsweeka (2010, 2011, 2012), a w roku 2013 Superprezydentem. Ma 56 lat.