Media i Promocja Sport

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016

22.olimpiada.2016

Już jutro, 19 lutego, w Karpaczu będę miał wielką przyjemność uczestniczyć w ceremonii otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016. Młodzi sportowcy będą sięgać po laury w 15 dyscyplinach, w 11 miejscowościach naszego regionu m. in. w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Dusznikach Zdroju, Zieleńcu.

Dumny jestem, że to właśnie Dolny Śląsk został wybrany na miejsce zmagań młodych atletów. Przyjedzie do nas prawie 2000 uczestników z całej Polski, pokażemy nasz region w całym kraju i będziemy świadkami ustanawiania nowych rekordów. Tym, co jednak cieszy mnie najbardziej jest szansa na tchnięcie nowego życia w lokalne sporty zimowe.

Kiedyś mieliśmy w regionie duże imprezy: mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, międzynarodowe zawody biathlonowe, saneczkarskie. Mamy tradycje, którym nie pozwolimy umrzeć i o które będziemy dbać – na przykład poprzez renowację sportowej infrastruktury. W Karpaczu na Orlinku dokonaliśmy liftingu, osuszono przestrzenie między zeskokiem a przeciwstokiem oraz podłączono sieć wodną i elektryczną. W Lubawce odbudowie został poddany cały rozbieg skoczni. Naszą intencją jest pomoc lokalnym sportowcom, którzy zyskali możliwość rywalizacji na własnym terenie.

Jestem szefem Komitetu Organizacyjnego Olimpiady. Za sukces imprezy odpowiadam swoją głową i jestem przekonany, że wspólnie będziemy świętować zarówno zwycięstwa młodych sportowców, jak i całego przedsięwzięcia. Za jedno natomiast odpowiadać nie jestem w stanie – za pogodę. Stąd mam gorącą prośbę do Państwa – trzymajmy wszyscy kciuki, by warunki sprzyjały zawodnikom, a śniegu było pod dostatkiem.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016
4.58 na podstawie 12 głosów

O Autorze

Jerzy Michalak

Jerzy Michalak

Z zawodu jest adwokatem, z zamiłowania samorządowcem i aktywnym działaczem organizacji pozarządowych: Junior Chamber International oraz Polskiej Izby Młodych Przedsiębiorców. W latach 2010-2014 był radnym miejskim Wrocławia i wówczas zainicjował i prowadził projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie jest członkiem zarządu Województwa Dolnośląskiego.