Kultura Media i Promocja

Ulubione momenty weekendu otwarcia.

KUL_6343
Chris Baldwin

Z Weekendu Otwarcia szczególnie zapamiętam dwa momenty. Pierwszy nastąpił w Narodowym Forum Muzyki, kiedy 1400 widzów wyciągnęło z toreb plastikowe butelki, drewniane patyczki, metalowe rurki i baloniki i słuchając instrukcji kompozytora Paweł Romańczuk wykonali instrumenty muzyczne, a potem prowadzeni przez dyrygentkę Agnieszkę Franków – Żelazny stali się wspaniałą orkiestrą.

Te dźwięki! Te emocje! Ta radość tworzenia!

Druga sytuacja to chwila gdy na ekranie telewizyjnym pojawiły się Duchy Wrocławia. Cztery ogromne pochody ludzi idący ulicami Wrocławia w kierunku rynku. Zaprosiliśmy Wrocławian do przyłączenia się do nas, opowiedzieli razem z nami historię miasta  – i mieszkańcy to zrobili! Te radosne tłumy sprawiły, że staliśmy się ofiarami naszego sukcesu, następnym razem lepiej zorganizujemy logistykę wielkiego przedsięwzięcia. To był dla mnie dzień pełen niesamowitych wydarzeń, obrazów i dźwięków.

Ulubione momenty weekendu otwarcia.
3.31 na podstawie 13 głosów

O Autorze

Chris Baldwin

Chris Baldwin

Chris Baldwin, kurator ESK odpowiedzialny za performance, reżyser i dyrektor artystyczny m.in. Sztafety Ognia w Worcester w ramach Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.