Edukacja Kultura Media i Promocja Miasto

Nowy cyfrowy świat Seniorów 2016

Zdjecie tla

Nowy cyfrowy świat Seniorów 2016

Dolnośląscy seniorzy chcą poznawać cyfrowy świat, aby stać się bardziej nowoczesnymi. Umożliwia im to projekt Fundacji Grupy PKP realizowany w ramach Rządowego Programu ASOS 2014–2020. Inauguracja projektu odbyła się 23 września 2016 w pięknej Sali Sesyjnej wrocławskiego Dworca Głównego.

Są różne powody, skłaniające Seniorów do poznania nowego cyfrowego świata, oto niektóre z nich:

Chcę być nowoczesną seniorką, dlatego zapisałam się na kurs komputerowy projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja” w ramach Rządowego Programu na rzecz ASOS na lata 2014-2020. Nauczymy się obsługi komputera, korzystania z portali społecznościowych, zakładania i prowadzenia bloga, tworzenia filmów, poradników i obróbki zdjęć. Dzięki zdobytej wiedzy lepiej i szybciej będziemy się komunikować ze sobą.

Urszula Gałązka

Zorganizowany przez Fundację Grupy PKP kurs podstawowy komputerowy, zmobilizował mnie do zapisania się. Jestem osobą, która do obecnej chwili w pracy nie była zobowiązana pracować przy komputerze. Od 2017 roku stanie się to koniecznością. Z kursu jestem bardzo zadowolona. Prowadzący są profesjonalistami, sympatyczne i przystępnie przekazującymi wiadomości”.

Krystyna Mazurek-Tacik

Moje zainteresowania to ogrodnictwo, kwiaty i krzewy. Interesuje się również modą i gotowaniem. Moja obecność na kursie jest przypadkowa, dowiedziałam się od znajomej. Nauczyłam się pewniej obsługiwać komputer, wchodzić na portale społecznościowe i korzystać z internetu.

Zdzisława Kocur

Jestem emerytką PKP. Bardzo lubię prace w ogrodzie. Najbardziej hodowanie kwiatów. Na kurs chodzę żeby nauczyć się obsługi komputera, zdobyć wiadomości oraz nowych znajomych. Bardzo cieszę się, że tu jestem!

Zofia Zalewska

Chcę zapoznać się z pracą komputera, opanować programy jak Skype, Gmail, Word, Excel, poznać nowych seniorów, uczestniczyć w zajęciach. Opanować lepiej pisanie na klawiaturze.

Kocur Stanisław

Jestem szczęśliwą emerytką, lubię udzielać się społecznie np. w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Obecnie uczęszczam na kurs komputerowy „Nowoczesny Senior” organizowany przez Fundacje Grupy PKP. Na kursie zdobyłam doświadczenie w obsłudze komputera, zakładanie i obsługiwanie poczty oraz portali społecznościowych. Portale oraz poczta pomogą mi w kontakcie z synem który przebywa za granicą.

Bożena Gądek

Moim hobby jest muzyka i od młodych lat gram na gitarze. W ostatnim czasie wiele się zmieniło w nagrywaniu i odtwarzaniu dźwięku przy użyciu komputera. Chciałbym zapoznać się z nowymi technologiami szczególnie w zakresie zapisu moich pomysłów muzycznych pod kątem rejestrowania wielośladowego dla stworzenia pełnego utworu i tworzenia podkładów dla gry solowej i wokalu.

Zbigniew Rakowski

Kurs który został zorganizowany przez Fundację Grupy PKP dał mi dużo. Ponieważ stawiam pierwsze kroki z komputerami. Tu na tym kursie prowadzonym przez Pana Łukasza i Jaromira jest dostępny w moim umiejętnościach. Panowie są tak doskonali że potrafią dobrze przekazać wiadomości.

Helena Szatkowska

Wizja papci, kominka i robótki w ręku

to nie ja

Jeśli nowoczesność równa się komputer

jestem za!

Mówię – świat jest piękny

Internet oknem na świat więc póki trwa

Jako ciekawa świata chcę czerpać z tego okna

Co się da!

Ewa Gołąb

W chwili obecnej jestem emerytem. Na kurs komputerowy zapisałem się ze względu że po 16 latach zakończenia pracy. Poznaję i przypominam sobie zasady władania i obsługi komputera, da mi to gdy będę miał komputer, będę mógł tworzyć pliki różnego rodzaju do pisania lub innych rzeczy, foto itd. Mam nadzieję że poznam dużo ciekawości tak związanych z obsługą komputera. Na naukę nigdy nie jest za późno. Będę bardzo wdzięczny za umożliwienie kontynuowania dalszych wykładów związanych z obsługą komputera.

Henryk Szatkowski

 

Zajęcia z obsługi komputera, nowych mediów, zdjęć i filmów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem seniorów, którzy z atencją uczestniczą w kursach.

Uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych, jak Turnieju gry w kręgle, obchodach Dnia Kolejarza. Wspaniałym wydarzeniem były zajęcia prowadzone przez profesora Jana Miodka specjalnie dla Nowoczesnych Seniorów, które prowadziła poetka Krystyna Zajko–Minkiewicz.

Jednymi z pierwszych efektów naszej pracy są nowo założone przez uczestników, konta poczty elektronicznej, konta w portalach społecznościowych, a nawet blog.

W świat nowych technologii, który wydawał nam się obcy i niedostępny wprowadzają nas, w wspaniały sposób Łukasz Banaszak i Jaromir Kopp.

Patroni medialni: Mój Mac Magazyn, Łączy Nas Wrocław, Agencja social media Click Community której założycielem jest Rahim Blak.

 

Mojmacmagazynclickcommunity logotyp

Nowy cyfrowy świat Seniorów 2016
5 na podstawie 2 głosów

O Autorze

Nowoczesny Senior Wroclaw

Nowoczesny Senior Wroclaw

Oficjalny blog Nowoczesny Senior Wrocław , prowadzony przez kursantów wrocławskiej edycji rządowego programu Fundacji Grupy PKP i partnerstwie WroAccessible pod kierunkiem Łukasza Banaszaka i Jaromira Koppa.