Media i Promocja Miasto Sport

Kowal zawinił Cygana chcą wieszać

800px-Autobus2011

Z przykrością przeczytałem wiadomość na portalu onet.pl, treści następującej:
Nieoficjalnie wiemy, że członkowie władz klubu byli na “gorącej linii” już po sobotnim upokorzeniu. Sytuacja zmierza w kierunku pożegnania Szukiełowicza. To co broni szkoleniowca to… terminarz (mecz z Piastem już we wtorek i może nie być czasu na zatrudnienie następcy).
Trudno wytłumaczyć to, że nie stwarzamy sytuacji. Zagłębie okazało się zespołem bardzo dobrze poukładanym w środkowej strefie – szczerze przyznał trener po sobotniej klęsce. Kto za “Szukieła”? Już jesienią, kiedy z klubem żegnał się Tadeusz Pawłowski, Śląsk poważnie rozmawiał z Dariuszem Wdowczykiem i Janem Kocianem, choć ten pierwszy stanowczo zaprzecza, że obecnie ma jakąś ofertę z Wrocławia. Wysoko stoją też akcje Mariusza Rumaka. Atmosfera w klubie jednak jest dosyć rewolucyjna, skoro wyjazd na mecz z Piastem, początkowo planowany na poniedziałek, ostatecznie przełożono na wtorek.

Niewątpliwie włodarzom klubu puściły nerwy i nie są wstanie rzeczowo przemyśleć tego co się stało.
Przeanalizujmy więc to na spokojnie:
Po pierwsze, jest problem bramkarza, spośród czterech straconych bramek trzy to ewidentna zasługa Pawełka. Kogo ma wstawić do bramki trener Szukiełowicz? Sam przecież nie będzie bronił. Czy ma on jakąś inną realną opcję ? Żadnej. Władze klubu zdawały sobie sprawę z problemu w bramce, co zrobiły – nic?
Gdzie tu jest wina trenera Szukiełowicza?
Po drugie, problem w ataku. Do tej pory cała gra zespołu była ustawiona na Flavio. Czym był ten zawodnik dla drużyny niech świadczy najlepiej wynik ostatniego meczu Lechia Gdańsk – Jagellonia Białystok 5:1. Kto strzeliła bramki? – Flavio trzy gole. Czy władze klubu sprowadziły w jego miejsce zawodnika tej klasy? Nie. Jest młody Węgier, który przyszedł do zespołu tydzień temu, ale jak będzie grał, to pokaże dopiero przyszłość.
Zespół jest w przebudowie i potrzebuje trochę czasu, żaden trener tego nie zmieni.
Widać jak na dłoni vacaty na dwóch najważniejszych kluczowych dla każdego zespołu pozycjach – bramkarz i środkowy napastnik, ale o tym wiedziały władze klubu, dlaczego winny ma być Romuald Szukiełowicz?

Kowal zawinił Cygana chcą wieszać
4.63 na podstawie 19 głosów

O Autorze

Grzegorz Wojciechowski

Grzegorz Wojciechowski

Urodzony 9 września 1956 roku we Wrocławiu; z wykształcenia technik geolog i mgr administracji. W młodości uprawiał wyczynowo sport – hokej na trawie, będąc zawodnikiem I-ligowej Sparty Wrocław. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Ekonomiczno - Społecznych Politechniki Wrocławskiej. Następnie prowadził działalność gospodarczą. W roku 1997 bezprawnie aresztowany. Za kratami spędził 9 miesięcy, na znak protestu przez 4 miesiące prowadził strajk głodowy, stracił 45 kg wagi. Przeżył. Dnia 4 lipca 2008 roku uniewinniony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Wrocław – Śródmieście. Przez wiele lat pracował w turystyce między innymi prowadząc ośrodki wypoczynkowe w Karkonoszach. Obecnie dziennikarz i publicysta, jest z-cą red. naczelnego „Odrodzonego Słowa Polskiego”, oraz z-cą red nacz. powstającego obecnie „Kwartalnika o Historii Sportu STADJON”. Interesuje się i publikuje teksty z zakresu: kultury i historii Azji Centralnej oraz Bliskiego Wschodu; historii sportu, historii turystycznej Sudetów, pisze artykuły i felietony na tematy polityczne oraz opowiadania satyryczne.