Edukacja Media i Promocja Przedsiębiorczość

Bit Festival, Festiwal IT na Politechnice Wrocławskiej

glowny-c13-pwr

Wrocław aspiruje do miasta innowacji. Trudno tego nie dostrzegać widząc na własne oczy jak powstają u nas światowe marki w branży IT.

Brand24, Pixers, LiveChat, Ten Square Games czy Techland to tylko kilka z wielu znanych aktualnie na całym świecie marek. Dlaczego w naszym mieście jest tak duży potencjał? Dokładną analizę przeprowadził już w swoim artykule Radek Paklikowski. Nie ma potrzeby tego powtarzać.

To co autor powyższego tekstu pominął, to wpływ edukacji i atmosfery studenckiej w naszym mieście. Studenci potrafią się sami zorganizować, wystarczy zapewnić im przestrzeń i minimalne środki, a siłą woli i wolontariuszy sami ukształtują swoje otoczenie. Miłym dodatkiem byłaby promocja takich proaktywnych zachowań, dlatego pozwolę sobię Państwu przybliżyć na czym ta aktywność w najbliższym czasie będzie polegać.

Dobrym przykładem jest nadchodzący BEST Information Technology FestivalTen dwudniowy event tworzony jest przez studentów i dla studentów. To modelowy przykład współpracy pomiędzy środowiskiem uniwersyteckim a biznesowym. To też dowód na to, że do kreowania wizerunku miasta i uczelni nie są potrzebne pieniądze i wielkie kampanie reklamowe. Wystarczy dobry pomysł i grupa zapalonych studentów (wolontariuszy).

w-srodku-tekstu

Impreza która odbędzie się w dniach 18-19 marca 2016 roku w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej będzie składać się z dwóch części.

Część I: Pierwszego dnia (czyli w piątek) firmy wspierające wydarzenie zaprezentują swój potencjał (i zapewne będą również rekrutować wyłuskane z tłumu talenty). Jest to dzień warsztatów, szkoleń i wykładów poświęconych zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych oraz innowacyjnych rozwiązań w branży IT. To moment w którym obydwie zainteresowane strony mogą spotkać się i poznać swoich przyszłych pracowników/pracodawców. Wśród firm które zaprezentują się w tym dniu są tak znane marki jak: Capgemini, Credit Suisse, Asseco czy Solteq.

Część II: Czymże byłby studencki festiwal bez dużej dawki rozrywki. Noc z piątku na sobotę i dzień drugi to duża dawka rozrywki dla fanów gier komputerowych, gier planszowych i esportu. Dla grających casualowo przygotowaliśmy strefy gier planszowych, strefę gier retro i inne ciekawe atrakcje.
Turnieje gier takich jak:

rozpoczną się już od 22:00 w piątek. Dla chcących po prostu obejrzeć zmagania półprofesjonalnych graczy przygotowano strefę kibica.

Audycja Akademickiego Radia Luz Masz 3 Życia (którą mam przyjemność i możliwośc współtworzyć) została partnerem strategicznym bloku gier komputerowych.

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych i mam nadzieję, do zobaczenia na miejscu.

Bit Festival, Festiwal IT na Politechnice Wrocławskiej
3.2 na podstawie 5 głosów

O Autorze

Michał Dobrzycki

Michał Dobrzycki

W godzinach pracy: projektuje i buduje instalacje mechaniczne.

Po godzinach: miłośnik dobrego kina i książki, aktywista, redaktor audycji Masz 3 Życia, fan gier komputerowych i planszowych, organizator turniejów esportowych.