Kultura Miejsca

Wyspa zapłonęła

wyspap

Weekend otwarcia rozpoczynający Europejską Stolicę Kultury w naszym mieście dobiegł końca. Za nami wiele spektakularnych wydarzeń. Jednym z pierwszych, które mogłem zobaczyć był spektakl „Płonąca Wyspa – Dwa Światy”. Opowieść o charakterystycznym dla Wrocławia swoistym współistnieniu równoległych światów, które spotykamy patrząc na architekturę miasta. Artyści ożywili postaci, które na co dzień wpisane są w przestrzeń Wrocławia – słynne krasnale oraz niesamowity pomnik Anonimowego Przechodnia. Łącznikiem dla tych obrazów był baśniowy świat inspirowany opowieściami mieszkańców.

 

20160115-GRA_9298

 

Ja patrzę na świat przez obiektyw mojego aparatu i to co zobaczyłem było zwyczajnie piękne. Ogień, dym, światło, było wszytko co cieszy oczy fotografa.

Przyznam, że największe jednak wrażenie zrobił na mnie „ożywiony” pomnik Anonimowego Przechodnia, to było niesamowite! Potem z ciekawością przyglądałem się ukrytym wśród drzew  stworom, jakby wyjętym ze świata fantasy. No i na koniec wrocławskie krasnale zatańczyły we fluorescencyjnych strojach. W to wszystko wplecione były tańce pełne żywego ognia. Dla mnie dodatkową atrakcję stworzyła pogoda. Przed rozpoczęciem widowiska padał śnieg, który szybko się roztopił i stworzył na ciemnej powierzchni sceny niemal lustrzane odbicie rzeczywistości, która działa się na niej. Zobaczyłem sceny i widoki, które zdecydowanie cieszyły moje oczy i nie tylko sądząc po spojrzeniach, tych którzy oglądali wraz ze mną.

Wyspa zapłonęła
4.33 na podstawie 6 głosów

O Autorze

Grzegorz Rajter

Grzegorz Rajter

Fotograf. Na co dzień dokumentuje życie miasta. Fotografia reportażowa stała się jego pasją.