Kultura Miasto Miejsca

Wroclaw Capital of Technology nad Culture 2016 #WroAccessible16 w działaniu

IMG_1672

Miło nam Państwa poinformować o specjalnym numerze Mój Mac Magazynu poświęconego problematyce technologii bez barier. Kwietniowe wydanie zostało zainspirowane akcją  #WroAccessible16 dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016, której jestem pomysłodawcą i realizują ją z pomocą Jaromira Koppa.

Nieustannie staramy się pokazywać „jasną stronę mocy” pięknego Wrocławia i Dolnego Śląska – dobre działania ponad podziałami, bez hejtu i narzekania.

Oprócz europejskiej premiery zdjęć z kampanii oddamy do Państwa rąk raport „Wroclaw Accessible Capital Technology of Culture 2016” bogaty w zdjęcia z naszej akcji, ludzi – żywe inspiracje, miejsca i wydarzenia wpisujące się w kontekst dostępności ESK 2016.

Zachęcamy Państwa gorąco do lektury dostępnego wydania pisma oraz profesjonalnego audiobooka stworzonego z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących:

http://mojmac.pl/2016/04/18/4-apple-bez-barier/

http://mojmac.pl/2016/04/19/moj-mac-magazyn-wersji-audio/

Wydanie numeru Bez barier wspierają nasi przyjaciele z: FIRR, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Wrocław Bez Barier – Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością, Bar „Barbara” – siedziba i wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Agnieszka Lingas – Łoniewska, pisarka, Agata Roczniak, Członkini Rady Fundacji Black Butterflies, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSW, Agencja social media Click Community.

MMM04_partnerzy

Wroclaw Capital of Technology nad Culture 2016 #WroAccessible16 w działaniu
4.67 na podstawie 21 głosów

O Autorze

Łukasz Banaszak

Łukasz Banaszak

Z wykształcenia andragog, doktorant w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jeden z sześciu ekspertów biorących udział w pracach European Disability Forum z ramienia PFON. W praktyce edukacyjnej zajmuje się problematyką edukacji permanentnej i rehabilitacji leczniczej osób z niepełnosprawnością. Do jego zainteresowań badawczych należą: andragogika specjalna, wykluczenie cyfrowe, zastosowanie IT w przekraczaniu barier. Pasjonat nowoczesnych technologii. Uwielbia podróże i kuchnię koreańską. Od wielu lat pracuje w trzecim sektorze na rzecz poprawy jakości i wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.