Kultura Miasto Miejsca

W WS7 powstanie laboratorium partycypacji

ws7-piknik-d-023 (2)

Tak jak się umawialiśmy, poprosiłem o określenie kosztów remontu budynku. Tak by mógł bezpiecznie przyjąć nowych mieszkańców.

Mam dwa takie kosztorysy. Dach, stropy, instalacja elektryczna, woda… Rzecz będzie kosztować ponad cztery miliony złotych (4,6 mln). Mówimy zatem o pięciu milionach (bo prace remontowe zawsze przynoszą jakieś niespodzianki).

Tak jak się umawialiśmy, poprosiłem o przygotowanie procedury konkursowej. To bardzo skomplikowana materia.

Mam pewien pomysł.

Jeszcze nie wiem, gdzie poszukam tych pięciu milionów, ale postaram się je znaleźć. Wyremontujemy dom na Wyspie Słodowej.

W przyszłym roku będziemy Europejską Stolicą Kultury.

ws7-piknik-d-009Mówiliście mi w czasie spotkania na Wyspie, że niesie Was dobre myślenie i wspaniała energia. Że chcecie zająć się sprawami wokółkulturowymi.

Uczyńmy zatem ten dom częścią naszego ESK.

Uczyńmy go naszym laboratorium partycypacji (skądinąd laboratoria bardzo interesowały Krzysztofa Czyżewskiego).

Czy mógłbym prosić o to, aby się skrzyknęła i połączyła większość środowisk stojących za „tortem” z Wyspy Słodowej?

Czy zechcecie być razem?

Chciałbym górnolotnie powiedzieć: dla Waszych pomysłów i ku lepszemu Wrocławiowi. Zechcecie? Zechcemy? Jeśli tak uczynicie, to oddamy Wam w zarządzanie tę kamienicę.

Prosząc, abyście przynieśli dalsze granty (czyli dotacje). Prosząc też, abyście zaprosili wszystkich chętnych do współpracy.

Prosząc też, abyście pokazali, że choć nie jest to łatwe, to można (trzeba) tak działać.

Prosząc wreszcie, abyście uwierzyli i pokazali, że ESK to nasz (czyli wspólny) projekt.

Tak jak się umawialiśmy, myślałem dużo o Wyspie Słodowej.

Czy to jest propozycja warta tortu?

 

W WS7 powstanie laboratorium partycypacji
4.74 na podstawie 153 głosów

O Autorze

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz od 2002 prezydent Wrocławia.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyki Stosowanej). W 1986 roku uzyskał tytuł doktora z zakresu logiki formalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W okresie stanu wojennego działał w podziemnych strukturach „Solidarności” we Wrocławiu. W latach 90. założył polski oddział Signium International, międzynarodowej firmy zajmującej się wyszukiwaniem kadr kierowniczych. Był także współtwórcą Radia Eska.
Okres prezydentury Rafała Dutkiewicza związany jest z największą liczbą inwestycji w powojennej historii Wrocławia. Na przestrzeni lat z pieniędzy publicznych na inwestycje wydano we Wrocławiu łącznie 15 miliardów zł. W tym czasie w aglomeracji wrocławskiej powstało ponad 40 tys. nowych miejsc pracy utworzonych przez inwestorów zagranicznych i ponad 120 tys. utworzonych przez lokalny biznes. Trzy razy z rzędu wybrany najlepszym prezydentem w Polsce w rankingu Newsweeka (2010, 2011, 2012), a w roku 2013 Superprezydentem. Ma 56 lat.