Kultura Miasto Miejsca

Nowoczesny Senior. Zaproszenie na spotkanie z Profesorem Janem Miodkiem.

prof. Jan Miodek dla WroAccessible16.jpg

Powołując do życia WroAccessible z Jaromirem Koppem, podjęliśmy się zadania na pozór niemożliwego. Zwiększenia dostępności przestrzeni publicznej dla seniorów, osób z niepełnosprawnością i matek z dziećmi. Długie miesiące pracy u podstaw utwierdziły nas w istotności naszej misji.

Dzisiaj jako współorganizatorzy wydarzenia i partnerzy projektu Fundacji PKP “Nowoczesny Senior – nauka i integracja” mamy przywilej zaprosić Państwa na spotkanie z prof. Janem Miodkiem, które odbędzie się w dniu 14 listopada o godzinie 10.00 w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP. Jest to dla nas szczególny przywilej uczestniczyć w roli współorganizatora, ponieważ współpracujemy z Panem Profesorem w ramach naszej akcji Przeprowadziliśmy również wywiad na potrzeby seniorów uczestniczący w inauguracji projektu Fundacji Grupy PKP

Do zobaczenia na spotkaniu!

Rada Pana prof. Jana Miodka dla społeczności seniorów uczestniczących w naszych zajęciach z podstaw komputera, portali społecznościowych i blogów:

[…] Granice wieku się przesunęły. Proszę się nie bać, proszę się przemóc, to wszystko jest dla ludzi. Trzeba się odważyć […] Nie bójcie się, opanujecie to, […] Dacie sobie radę, to jest tylko ulepszona maszyna do pisania, a jeśli połkniecie haczyk jak przysłowiowa rybka, tak jaj ja połknąłem, kiedy się odważyłem odstawić maszynę do pisania. Zasiąść do komputera i na bieżąco poprawki nanosić, przecież to jest cudowne, jaki to jest zysk czasu, jak połkniecie ów haczyk jak rybka. Zakochacie się w komputerze.

 Witam z przeogromną radością, to jest strzał w dziesiątkę. Wpisują się Państwo w ten piękny dzisiaj nurt aktywności intelektualnej ludzi starszych. Kiedy zasiadłem do komputera też miałem swoich dziesiąt lat, no nie siedemdziesiąt, ale już też byłem Panem w średnim wieku, czyli przemogłem się.

Oficjalny komunikat prasowy informujący o spotkaniu z Profesorem:

http://wroaccessible.eu/aktualnosci/index_files/nowoczesny-senior-spotkanie-profesorem-miodkiem.php

 

fullsizeoutput_c11

 

prof. Jan Miodek dla WroAccessible.jpg
fullsizeoutput_b2ffundacja_logo_cmyk
Nowoczesny Senior. Zaproszenie na spotkanie z Profesorem Janem Miodkiem.
4.91 na podstawie 11 głosów

O Autorze

Łukasz Banaszak

Łukasz Banaszak

Z wykształcenia andragog, doktorant w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jeden z sześciu ekspertów biorących udział w pracach European Disability Forum z ramienia PFON. W praktyce edukacyjnej zajmuje się problematyką edukacji permanentnej i rehabilitacji leczniczej osób z niepełnosprawnością. Do jego zainteresowań badawczych należą: andragogika specjalna, wykluczenie cyfrowe, zastosowanie IT w przekraczaniu barier. Pasjonat nowoczesnych technologii. Uwielbia podróże i kuchnię koreańską. Od wielu lat pracuje w trzecim sektorze na rzecz poprawy jakości i wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.