Edukacja Miasto

Wielki Tydzień Kreatywności

12341470_949219738486139_7621847517968543519_n

W najbliższym czasie czekają nas dwa wydarzenia, których celem jest rozwój kreatywności i talentów młodych ludzi. W czwartek rozpocznie się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagnation, a w poniedziałek Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna TALENT.

Olimpiada Kreatywności, która potrwa od 16 do 19 marca we wrocławskim kompleksie Hali Stulecia, to wielkie święto dla prawie 2000 dzieci i młodzieży z całej Polski. Dzięki pracy w programie Destination Imagination, uczestnicy Olimpiady stają się młodymi odkrywcami, wynalazcami i liderami. Rozwijają też umiejętności, które pomogą im w przyszłości w odnalezieniu się na nowoczesnym rynku pracy. Dlatego cieszę się, że wrocławskie szkoły tak licznie uczestniczą w Destination Imagination. W tym roku na Olimpiadzie pojawią się aż 84 wrocławskie drużyny.

Możemy być szczególnie dumni, że Wrocław jest gospodarzem tego wydarzenia, ponieważ Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI została w tym roku połączona ze swoją międzynarodową edycją – International Invitational 2017. Jest to tym większe wyróżnienie, że do tej pory International Invitational gościł tylko w stolicy Chin i Kataru. Jestem jednak przekonany, że Wrocław zaprezentuje się przed międzynarodowymi drużynami jako miasto sprzyjające twórczemu myśleniu oraz innowacyjnemu działaniu. Będzie to również zasługą wielu wrocławskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych, które zaangażowały się w przygotowanie Olimpiady, uświetniając ją swoimi warsztatami.

Nazajutrz po Olimpiadzie, w poniedziałek 20 marca, rozpocznie się dwudniowa konferencja edukacyjna TALENT. Jej celem będzie zaprezentowanie wrocławskiego pilotażowego programu kształcenia metodą „lekcji twórczości”. Konferencja została pomyślana jako platforma wymiany wiedzy pomiędzy nauczycielami i dyrektorami szkół w zakresie kreatywności i pracy z uczniami uzdolnionymi.

Czekając na te dwa wydarzenia, cieszę się, że Wrocław sprzyja twórczej edukacji i pragnie rozwijać zdolności młodych ludzi. Sam uważam, że nie ma nic cenniejszego niż wyobraźnia i kreatywność, dzięki której przekonujemy się, że nie ma rzeczy nieosiągalnych.

 

Wielki Tydzień Kreatywności
4.73 na podstawie 15 głosów

O Autorze

Jarosław Delewski

Jarosław Delewski

Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.