Edukacja Miasto

Wielki tydzień kreatywności – czas rozstrzygnięć

Destnination Imagination 2017 (2)

Systemowe rozwijanie kreatywności trwa we wrocławskiej edukacji od 10 lat, a od 3 lat rozkwita ona niezwykle intensywnie m.in. dzięki współpracy z Fundacją Wspierania i Rozwoju Kreatywności oraz najlepszymi specjalistami z Polski od jej nauczania. W tym czasie przyrost osiągnięć uczniów jest wielki. W 2012 r. na finały światowe do USA pojechały 2 drużyny z Wrocławia, w 2016 było ich już 5, a w tym roku prawo wyjazdu uzyskało rekordowe 7 drużyn. W ostatnich dwóch latach dzieciaki z Wrocławia wygrały zawody na Global Finals. Jest to wymierny i obiektywny efekt naszych działań. Co więcej, pozyskaliśmy prawo do organizowania we Wrocławiu Olimpiady Kreatywności – Destination Imagination.

Destnination Imagination 2017 (3)

Właśnie zakończyła się jej trzecia wrocławska edycja. Było to niezapomniane wydarzenie. W tym roku jej skala i rozmach przerosły wszelkie oczekiwania. Hala Stulecia była wypełniona po brzegi uczestnikami, trenerami oraz rodzicami. W szczytowym momencie było ich ponad 5 tys. Wszyscy kolorowi, uśmiechnięci, pełni energii. Taki obraz na długo pozostanie mi przed oczami. Ponownie, zgodnie z oczekiwaniami, wrocławskie szkoły zdominowały finały. Wrocław nie tylko wystawił najwięcej drużyn w turnieju, ale również panował w klasyfikacji medalowej. Tym razem Gimnazjum nr 13 rozbiło bank zajmując 3 miejsca premiujące do wyjazdu do USA. Drugi filar naszej reprezentacji na DI – Szkoła Podstawowa nr 63 również zdobyła najwyższe miejsce na podium. Pierwsze miejsca w swoich wyzwaniach wywalczyły również drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 82, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz Gimnazjum nr 7. Siedem drużyn z prawem wyjazdu do Stanów Zjednoczonych to absolutny rekord!

21

Drugie miejsca w swoich kategoriach, z prawem reprezentowania Polski na Olimpiadzie w Chinach zdobyły drużyny z Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 23, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 i Gimnazjum nr 14.

Wszystkim zawodnikom, trenerom, dyrektorom szkół i oczywiście rodzicom gratuluję wspaniałych wyników.

22

Wrocławski tydzień kreatywności trwa dalej. W niedzielę zakończyliśmy Olimpiadę Kreatywności, a już w poniedziałek, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, miałem przyjemność rozpocząć Międzynarodowa Edukacyjną Konferencję Talent. Jest to wyjątkowa platforma wymiany wiedzy i doświadczeń oraz niezwykle ważne spotkanie teoretyków i praktyków edukacji kreatywności oraz metod pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wprowadzenie nowej metody nauczania kreatywności to najlepsza rzecz od strony merytorycznej jaką udało się zrealizować we wrocławskiej edukacji. Wszystko narodziło się z Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej, a dziś jest wpisane w Strategię Edukacyjną, która wyznacza kierunki dalszego rozwoju.

23

Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w rozwoju wrocławskiej kreatywności czy to przez program Destination Imagination, czy poprzez codzienną pracę w szkole. Proszę pamiętać, że to Wy nadajecie kierunek i wyznaczacie niezwykle wysoki poziom wrocławskiej edukacji. Bądźcie kreatywni! Do zobaczenia w przyszłym roku!

XII Ogólnopolska olimpiada Kreatywności DI

 

 

 

Wielki tydzień kreatywności – czas rozstrzygnięć
4.67 na podstawie 15 głosów

O Autorze

Jarosław Delewski

Jarosław Delewski

Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.