Edukacja Miasto

Warsztaty 3d Smart Kids

smart0

24 kwietnia w Centrum Rozwoju Zawodowego “Krzywy Komin” odbyły się kolejne warsztaty 3d Smart Kids. Warsztaty organizowane są przez Miasto Wrocław, promują ideę Smart City Wrocław poprzez zajęcia projektowe prowadzone przez KUBASEK STUDIO. Podczas warsztatów dzieci mogą zapoznać się z procesem projektowania rzeczy codziennego użytku, przyjrzeć się procesom ich powstawania oraz towarzyszącym temu technologiom, między innymi technologii druku 3D.

smart1

smart2

smart3

smart4

smart5

smart6

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu na temat filozofii Smart City Wrocław. Kolejnym etapem był krótki wykład dotyczący procesu projektowania, po którym nastąpiły ćwiczenia i zagadki umysłowe oraz kreatywna burza mózgów, pobudzające dzieci do działania.

smart7

smart8

smart9

smart10

smart11

smart12

smart13

Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, każda grupa otrzymała zestaw narzędzi do projektowania „3D smart kids tool box”, pomocny do projektowania gry logicznej. Podczas warsztatów każdy mógł również dotknąć drukarki 3D, uruchomić ją, zobaczyć proces drukowania i oczywiście cieszyć się swym własnym wydrukiem 3D. Głównym założeniem procesu projektowania jest to, aby do przerwy – która odbywa się o godzinie 12.00 – powstały szkice i koncepcje gier logicznych. Natomiast po przerwie realizowane są prototypy. W trakcie trwania warsztatów każdy zespół indywidualnie konsultuje pomysły z zespołem KUBASEK STUDIO. Warsztaty zakończyły się prezentacją projektów, czyli gier logicznych zaprojektowanych przez zespoły.

 

Warsztaty 3d Smart Kids
4.2 na podstawie 5 głosów

O Autorze

Małgorzata Bartyna-Zielińska

Małgorzata Bartyna-Zielińska

Z Urzędem Miejskim Wrocławia jestem związana od 2006 roku. Przez dziesięć lat pracowałam jako urbanista w Biurze Rozwoju Wrocławia.
W lutym 2016 roku zostałam koordynatorem działań w ramach Smart City Wrocław. Pełnię również funkcję prezesa wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Miasta mnie fascynują i całą energię wydatkuję działając na rzecz rozwoju mojego miasta - Wrocławia.