Edukacja Miasto

Czas na przerwę – ferie zimowe

lodowisko-pergola-003-jpg

Jak co roku w czasie ferii, przygotowaliśmy we wrocławskich szkołach  dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji, a tym samym dla rodziców możliwość pozostawienia dzieci pod profesjonalną opieką. Przerwa zimowa jest przyjemnym czasem w roku szkolnym. Uczniowie mają wystawione oceny i czekają na nowy semestr, a głów nie zaprzątają im zadania domowe, kartkówki czy sprawdziany.

Drodzy Uczniowie! To czas na naładowanie baterii na drugą część roku szkolnego. Wykorzystajcie ten krótki okres dla siebie, tak jak lubicie. Spędźcie go z rówieśnikami, rodzeństwem i rodzicami. Wejdźcie w drugie półrocze z pełnią sił, chęci do pracy oraz nauki. Odpocznijcie, ale aktywnie.

Proponujemy Wam na ten czas wiele ciekawych zajęć. Organizujemy półkolonie w 36 szkołach, natomiast w 7 prowadzimy zajęcia w formie otwartych sal. W sumie przygotowaliśmy 6418 miejsc dla uczniów, a w działania zaangażowanych jest około 350 wrocławskich nauczycieli.

Każda placówka zgodnie ze swoim planem przygotowała różnorodne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Dzieci uczą się obsługi komputera, uczestniczą w zajęciach artystyczno-plastycznych, muzycznych, językowych czy sportowych. Organizowane są również wyjścia do wielu ciekawych miejsc w przestrzeni miejskiej m. in. do kina, muzeów, wrocławskiego ZOO, Centrum Poznawczego Humanitarium oraz na lodowisko i basen. Prowadzone są różnego rodzaj warsztaty m.in. ceramiczne, cukiernicze oraz teatralne. Na organizację ferii przeznaczyliśmy 650 000 zł.

Jeżeli nie korzystacie z naszej oferty, proszę Was o jedno. Pamiętajcie o najważniejszych zasadach – bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nie narażajcie się na niepotrzebne ryzyko. Pogoda za oknem jest zimowa i może się wydawać, że pokrywa lodowa na stawach, oczkach wodnych czy rzece jest gruba. To tylko pozory. Uprawiajcie sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczanych i monitorowanych.

 

 

 

 

Czas na przerwę – ferie zimowe
4.78 na podstawie 18 głosów

O Autorze

Jarosław Delewski

Jarosław Delewski

Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego.